2018’de Çıkan ve Çıkması Beklenen 10 Oyun

2018’de Çıkan ve Çıkması Beklenen 10 Oyun

Geçtiğimiz 2017 yılını güzel oyunlar ile geride bıraktık. Bu sene için kaliteli oyun sıkıntısı yaşanmayacak gibi. 2018 yılında çıkmış ya da çıkacak yeni oyunlar şu şekildedir;

  1. Days Gone

Oyun duyurulmasından hemen sonra E3’teki dikkatleri üzerine çekti. Hayatta kalma, korku, zombi kıyametinin yaşandığı, bol aksiyonlu bir hikâye oluşturuluyor. Oyunun yalnızca PlayStation 4’e özel oyun olması biraz can sıkıcı olsa da başarılı bir açık dünya aksiyon oyunu olacağı kesin.

  1. Death Stranding

Oyunun yapımlarına bakıldığında başarılı bir öyküsü bulunuyor. Hideo Kojima, bu oyunda da aynı formülü uygulayacak ve kadroya Norman Reedus, Guillermo del Toro gibi bazı ünlü isimler de dahil oluyor.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord

Türk geliştirici olan TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen oyun, uluslararası alanda heyecanla bekleniyor. Oyunun mekaniklerine büyük önem verilmesi nedeniyle, oyunun geliştirme süreci uzamıştır. Tarihi savaşlara yer veren oyun, bol aksiyon ile karşımıza çıkması bekleniyor.

  1. Far Cry 5

Bu oyun ile yine modern dünyaya döneceğiz. Günümüzde bulunan silahları kullanacağız. Far Cry 3’ten bu yana latesiniden ödün vermeyen oyun, bu defa bizi Amerika’ya götürüyor. Bir tarikata karşı direnişi örgütleyecek ve özgürlüğümüzü kazanmamız için mücadele vereceğiz. Oyunda kullanmak için uçak, kamyo, traktör de olacak. Oyunun çıkış tarihi 27 Mart 2018’’dir.

  1. Metro Exodus

Oyun oynarken açık alanlarda daha fazla zaman geçirileceğini söylemek mümkün. Bu durum oyun atmosferini zayıflatmayacak aksine mekanlar tasarlanırken, ıssızlık hisleri iyi yansıtılmıştır. Yayınlanan videosu ile herkesi büyülemeyi başardı.

  1. Overkill’s The Walking Dead

The Walking Dead dizisinde ki gibi, terk edilmiş mekanlarda yiyecek ve silah ararken, zombilerin ilgisini çekmeden ilerlemelisiniz. Farklı yetenekteki kahramanlardan birini seçip, diğer oyuncular ile takım kurarak görevleri yapmaya başlıyorsunuz.

  1. Jurassic World Evolution

Oyun tahmin ettiğiniz üzere kendi dinozor parkımızı yapmamıza olanak sağlayan bir simülasyon oyunudur. Oyuncular ekipleri ile fosil arayacak, DNA toplayarak dinozor üretilebilecek.  Daha sonra parkı yaparak dinozor sayısını çoğaltabilirsiniz. Ancak beklenmedik olaylar da bu sırada karşınıza gelecek.

  1. The Last of Us Part 2

Bu oyunda bizleri daha karanlık ve acımasız bir dünya bekliyor. İlk oyundaki hikâyeye devam ediyor. Serinin ilk oyununda olduğu gibi The Last of Us Part 2 ‘de PlayStation’a özel yapılmış oyundur.

  1. Hunt: Showdown

2018 yılının ilk aylarında çıkması bekleniyor. Oyunda canavarlar ve insanlar ile savaşmak zorunda olacağız. Oyunda kullanılan sesler, size avınızın ve rakiplerinizin yerini gösterebilecek.

  1. World of Warcraft: Battle for Azeroth

Oyunda Horde ve Alliance arasında yaşanan ezeli savaşa tekrar geri gideceğiz. Dünyanın en başarılı MMORPG oyunu olan World of Warcraft, kalitesini koruyarak oyuncularını elinde tutmayı iyi başardı.

Bir önceki yazımız olan Overwatch’da Türk Kahraman – Emre Sarıoğlu başlıklı makalemizde Ana Amari, Emre Sarıoğlu ve Operation White Dom hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*