2018’in En İyi Fantastik Filmleri

2018’in En İyi Fantastik Filmleri

 Fantastik filmler, hiç gidemeyeceğimiz yerlere gitmeyi ve hiç göremeyeceğimiz doğa üstü yaratıkları görmeyi mümkün kılan sihirli yapımlardır. Uçsuz bucaksız hayal dünyasının genişliğinde, birbirinden farklı hikayeleri ve çekim teknikleriyle günümüzde fantastik filmler büyük bir yükselişe geçmiş bulunuyor. 2018’in en iyi fantastik filmleri; bazıları aşina olduğumuz, bazıları ise ilk kez şahit olacağımız konularıyla kendini gösteriyor. İşte en iyi fantastik filmlerden birkaçı…

The House With a Clock in its Walls

Cate Blanchett, Jake Black, Owen Vaccaro gibi tanınmış oyuncuların yer aldığı ‘The House With a Clock in its Walls’, bu yılın en beğenilen fantastik filmlerinden biri. Lewis, ebeveynlerini kaybedince amcasının yanında yaşamaya başlar. Amcası Jonathan, esrarengiz ve ürkütücü bir adamdır. Lewis, Michigan’daki bu yeni hayatına alışmaya çalışırken bir yandan da amcasını daha iyi tanımak için çaba harcar. En sonunda onun aslında büyücü olduğunu anlayınca kendini bu esrarengiz dünyanın içinde buluverir. Burada büyü gücünün sadece iyilerin değil, ayrıca kötülerin de elinde olduğunu öğrenir. Kötüler arasında yer alan Isaac ise kıyameti oluşturmak ve sonrasında olacakları seyretmek istemektedir. Bunun için de sihirli bir saat yaparak kıyamete kadar zamanın ilerlemesini sağlar. Ne var ki bu saati de Jonathan’ın evine saklamıştır. Isaac ve amcası, geç olmadan saati bulabilecek ve dünyanın kaderini değiştirebilecek midir?

Avengers: Infinity War Konusu
Avengers: Infinity War Konusu

Avengers: Infinity War/ Avengers: Sonsuzluk Savaşı

2018 yılının en beklenen, en iyi fantastik filmlerinden biri olan Avengers: Sonsuzluk Savaşı, hikayesinden oyuncu kadrosuna kadar beklentileri çok yüksek tutuyor. Bir devam filmi olan yapımın ilk filminde, Nick Fury’nin ekibi kurma hikayesine tanık olmuştuk. Ardından bir diğer filmde birçok yeni kahramanın hikayeye dahil oluşunu izlemiştik. Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda ise hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Iron Man ile Captain America’nın ardından ayrılan kahramanlar, bir şekilde birbirlerinden ayrı düşerler. Her biri bulundukları yerde arkalarında olan ekipleriyle dünyaya göz kulak olmaya devam etseler de çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalınca işler bir anda değişir. Sonsuzluk taşı denilen sonsuz gücün peşinde olan Thanos, dünyanın geleceğini ve tüm insanların kaderini tehdit ederken; yenilmez ekip tekrar bir araya gelip onu yenmek zorundadır.

Black Panther/ Siyah Panter

Fantastik ve macera temalarını birleştiren Black Panther, aslında bir süper kahraman hikayesi. Babası ölünce Wakanda Kralı olmak zorunda kalan Tchalla/Black Panther, aslında diğer ülkelerden uzakta ve küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen oldukça gelişmiş olan ülkesine gelir. Burada işler istediği gibi gitmez ve ortaya başka adaylar da çıkar. Üstelik bunlar eski düşmanlardır. Tchalla şimdi dostlarını bulmalı ve kendini bir savaşın içine sokmalıdır. Filmde Chadwick Boseman’ı Tchalla/ Black Panther olarak görürken Michael Jordan gibi sürpriz isimlere rastlamak da mümkün…

Wildling Konusu
Wildling Konusu

Wildling

Fantastik ve dram türlerini bir arada barındıran Wilding filminde Liv Tyler, Brad Dourif gibi isimler yer alıyor. Filmin konusu ise aslında bildiğimiz klasik bir mite dayanıyor: Kurt adamlar. Anna, insanlardan uzakta izole bir yaşam süren genç bir kızdır. Babası onu her zaman insanlardan uzak tutmaya çalışmıştır. Çok geçmeden babasının aslında öz babası olmadığını öğrenen Anna, kim olduğunu ve nereden geldiğini ondan saklamak için elinden geleni yapan o adamın yanından bir polis olan Ellen’ın korumasına geçer. Sonunda insanların arasında, sıradan bir hayat sürmeye başladığında ise Anna aslında oraya ait olmadığını, sıradan bir genç kız olmaktan oldukça uzak bir hali olduğunu fark eder ve gün geçtikçe içindeki kan isteğini durduramadığını görür. Bilinen kurt adam temasıyla genç bir kızın büyüme aşamasında yaşadığı zorlukları harmanlayarak farklı bir yapım ortaya çıkaran Wilding, 2018 yılının en iyi fantastik filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Hellboy

Çizgi roman uyarlaması filmler son yılların yükselişe geçen, dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor. Hellboy da bunlardan biri. Doomsday gibi ünlü yapımların mutfağından tanıdığımız Neil Marshall’ın senaryosunu yazıp yönettiği Hellboy, klasik çizgi roman karakteri olan ve cehennemden gelmiş olan Hellboy’un hikayesini farklı bir bakışla anlatıyor. Filmde Hellboy karakterini Stranger Things dizisinden tanıdığımız David Harbour oynuyor. Ayrıca Milla Jovovich ve Ian McShane gibi ünlü isimleri de Hellboy kadrosunda görmek mümkün.

Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald/ Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Geçtiğimiz yıllarda izlediğimiz, Harry Potter’ın yazarı JK Rowling’in elinden çıkan bir nevi doğaüstü ansiklopedi olan ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar’ kitabından uyarlanan filmi hatırlıyorsunuzdur. Büyük ses getiren ve bir görsel şölene dönüşen filmde, Newt Scamander’ın maceralarını ve büyücülerle yaşadığı olayları izlemiştik. Eddie Redmayne, Ezra Miller, Collin Farell gibi birçok tanınmış ismin yer aldığı filmin ardından hikaye bu sefer de Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları ile devam ediyor. 2018’in en beklenen fantastik filmlerinden olan filmin konusu: Newt Scamander’ın uğraşları sonucu yakalanan kötü büyücü Grindelwald, ABD Sihir Kongresi’nde esir tutulsa da kaçar. Dünyaya hükmetmek ve tüm canlıları ele geçirebilecek güçte büyücüler üretmek için çalışmalara başlayan Grindelwald, kendine arkasından gelecek hayranlar toplamak için uğraşır. Bu sırada Dumbledore ise Newt Scamander’a ulaşarak Grindelwald’ı yenebilmek için onun yardımına başvurur.

Solo: A Star Wars Story/ Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi

Yıllar boyu süren Star Wars çılgınlığı, bu sefer karşımıza Han Solo’nun hikayesini çıkarıyor. Filmin yönetmen koltuğunda iki tane Oscar kazanmış olan Ron Howard oturuyor. Alden Ehrenreich, Donald Glover ve Emilia Clarke gibi tanınmış isimlerin yer aldığı ABD yapımı filmde Han Solo ile Chewbacca ikilisinin birçok macerasını göreceğiz. Han Solo, kaçakçılık yapma amacıyla toplanmış olan ekibe dahil olur ve Chewbacca ile ayrılmaz ikili haline gelir. Böylece macera başlamış olur…

Bir önceki yazımız olan 2018'in En İyi Aksiyon Filmleri başlıklı makalemizde 2018'in En İyi Aksiyon Filmleri ve En iyi aksiyon filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*