5 Maddede Neden League of Legends’i Bırakmalısınız?

Artık hastalık derecesine gelen bu oyundan kurtulmak ister misiniz? İstemezsiniz… Peki neden bırakmalısınız? Bunu açıklıyoruz.

Oyun bedava!

Evet bedava bir oyun. Daha doğrusu interneti, faresi ve klavyesi olan herkesin kayıt olup adalet meydanlarında “kanser” dağıtmaya başlayabildiği bir oyun. Kısaca hiç bir süzgeçten geçirilmiyor oyuncular. Önüne geleni alıyorlar. Hiç bir eğlence mekanında önüne gelen giremiyor, mutlaka kriter oluyor. Peki lolde neden bu yok, sorgulayın…

Küfür kıyamet…

Oyundaki temel amaç maçı kazanmak. Evet. Ama gelin görün ki o maçlar kolay kazanılmıyor. En ufak hatanızda ensenize üfleyen takım arkadaşlarınızla tanışın!

İlk kan döküldü…

Sen: Pardon beyler, yardım edin toparlayayım.

Takım Arkadaşın: Senin a…. s…. o…. ç…. öl a… yeter bıktım ya!

Evet bunları neredeyse her maç yaşayacağına bırak daha iyi…

 

Eloboost

Tam elmasa yükselmişsin. Şampiyonluk aşamasını zorluyorsun. O da ne? Daha şampiyon tercihini yanlış kullanan, mid sal o… ç… diyen bir tip. Üstelik “sal taşıyım” diyor. Saldın, sonuç: 0/20/0 ve “Bozgun”. Neden biliyor musun? Çünkü o eleman para verip bronz’da sürünen hesabını senin elo’na yükseltti. Hiç alışmadığı, yeteneğinin olmadığı, tecrübesiz olduğu bir ligde senin takım arkadaşın oldu…

Ekip çalışması diye bir şey yok

Direkt örnek vererek başlayayım. Mesela takım arkadaşlarından birisinin interneti koptu. Geldi ama geri kaldı. Yardım etmek gerek değil mi? Hahaha tabi ki lol’de öyle bir ekip çalışması yok. Harita takibi de yok.

Herkes kendisini en iyi zannediyor

Takım arkadaşların birer profesyonel oyuncu. Sen ise saf bir amatör. Biz böyle söylemesek bile onlar öyle düşünüyor maalesef. Çünkü mid sal taşıyayım diyen adam, maç kötü gittiğinde KDA’sını bozmamak adına takım savaşlarına gelmeyip takımına yardım etmiyor. Minyon biçip altın kasarak tek takılmaya başlıyor. Sinir bozucu değil mi?

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*