5 Maddede Profesyonel Oyuncu Olmak

Hepimiz profesyonel oyuncu olmak istiyoruz. Peki nasıl olabiliriz, hepsini listeledik!

Bir oyun bulmak

İlk maddemiz tabiki bir oyun bulmak. Ama DOĞRU OYUN’u bulmak. Yani yeteneğimizin olmadığı bir oyunda profesyonel olmayı beklemek çok çok yanlış. Kendinizi piyasadaki tüm oyunlar ile test edin. Örneğin League of Legends için iyi mekanikleriniz var mı, Counter-Strike için iyi refleksleriniz var mı? Test edin kendinizi!

Küfür asla yok!

Oyundaki temel amaç maçı kazanmak. Daha da temelinde ise eğlenmek var! Profesyonel oyuncular asla atar-gider yapmaz, sövmez. Herşeyi geçelim, muhabbete bile girmez. Kendini tamamen oyuna odaklar!

 

Ekipmanlar

Profesyonel oyuncu olmanın şartı değil belki ama oldukça işlevsel bir maddedeyiz. Gecikme sürelerinin en önemli şey olduğu e-spor’da profesyonel oyuncuların tamamı profesyonel oyuncu ekipmanları kullanmakta. Klavyede bir tuşa bastığınızda, oyuna iletimindeki milisaniyelik gecikme bile kaydadeğer! Ayrıca en ergonomiklerini seçmelisiniz. Bunun için de bir teknoloji marketine gidip tek tek deneyerek alın.

İyi bir bilgisayar ve internet

Kim 120 ping’e sahip bir internet ile veya 30 FPS veren bir bilgisayar ile profesyonel oyuncu olabilir ki?

Doğru takım tercihi

Kendi performansınızı etkileyecek en önemli unsurlardan birisi takım arkadaşlarınız. Doğru insanlarla beraber oynadığınızda, iyi anlaştığınızda, birbirinizin yeteneklerini çok daha iyi kullanabileceksiniz!

Bir önceki yazımız olan 5 Maddede Neden League of Legends'i Bırakmalısınız? başlıklı makalemizde League Of Legends ve League Of Legends Bırakma hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*