Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknoloji sürekli olarak gelişiyor ve buna yönelik özellikle de son dönemlerin en popüler cihazları olarak karşımıza çıkan son model akıllı telefonlar piyasa da ki yerlerini alarak tüketicilerle buluşuyor. Piyasa da yer alan çok sayıdaki telefon markasına ait modeller üzerinde bir karar vermek elbette ki zor. Fakat fikir sahibi olarak kararlar vermek daha mantıklı olacağından mutlaka akıllı telefon almadan önce nelere dikkat edilmeli gibi ön etkileri bilmeniz gerekmektedir. Akıllı telefon alırken nelere dikkat edilmelidir üzerine hazırladığımız bu konumuz içerisinde sizlere akıllı telefonların en önemli etki alanları üzerine değineceğiz. Sizlerde bu kapsamda sizi yıllarca idare edebilecek ve istediklerinizi karşılayabilecek bir akıllı telefon sahibi olabileceksiniz.

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ekran Çözünürlüğü: Şüphesiz akıllı telefonları incelerken öncelikli olarak ekran çözünürlüğüne göz atıyoruz. Teknolojinin son damlalarının damladığı akıllı telefonların ekran kaliteleri ne kadar yüksek olursa, video ve benzeri işlemlerinizde o kadar tatminlik yaratacaktır. Günümüz akıllı telefonlarının her birinde inç başına düşen piksel sayıları yani PPI formatları bulunuyor. Son teknoloji akıllı telefonlarda ortalama 500 ila 560 arası PPI bulunmaktadır. Eğer iyi bir model üzerine karar vermek istiyorsanız 440 PPI formatının üzerinde olan bir cihaz seçmeniz mantıklı olacaktır.

Ekran Koruyucu ve Kasa Modülü: Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu genellikle cihazların yere düştükten sonra ekranlarının çatlamasından şikayetçi olmaktadır. Bu kapsamda iyi bir telefon üzerinde karar vermek istiyorsanız, darbelere karşı sağlam bir ekran modülüne sahip olmanız size fayda sağlayacaktır. Her ne kadar kullanıcıların bir kısmı negatif yorum yapsa da bu kapsamda “Gorilla Glass” ekran yapısına sahip akıllı telefonlar daha sağlam bir yapıda olmaktadır. Ek olarak kasa yapıları çizilmeye ve darbelere karşı sağlam olan cihazlar üzerinde kararlar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Batarya Ömrü: Akıllı telefonlarda dikkat edilmesi gerekilen en önemli etki alanlarından biri de batarya ömrünün uzun süreli olarak sağlanabilmesidir. Ekranın sürekli açık olarak kullanıldığını varsayarsak bu kapsamda iyi bir bataryaya sahip akıllı telefon tercihinde bulunmak daha mantıklı olacaktır. Günümüz akıllı telefonların çoğu 3000 mAh gücünü geçmektedir. Buna yönelik bu seviyenin altına düşmemeye özen gösterin.

 

 

Bir önceki yazımız olan PUBG Metal Rain Modu Geliyor başlıklı makalemizde pubg metal rain modu ve pubg yeni güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

1 yorum

  1. Gerçekten güzel bir makale paylaşılmış. herkesin dikkat etmesi gereken bazı özellikler olabilir. aslında telefon alırken ilk baktığımız şey kamerasıdır. Aslında hiçde öyle değildir. Yazılımı ve işlemcisi olmalıdır. Çünkü ucuz telefonlarda kamerası baya iyi olan telefonlar vardır. İnternet işlemci hızı ve ram belleğini kontrol etmemizde fayda vardır

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*