Android Telefonlar İçin En İyi Temizlik Programları

Android Telefonlar İçin En İyi Temizlik Programları

Akıllı telefonlar günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Hatta akıllı telefon kullanmayan kişilerin sayısı oldukça az desek daha doğru bir tespit olacaktır. Tüm dünyada en fazla kullanılan akıllı telefon işletim sistemi ise Android’tir. Android, kullanımı, güncellemeleri ve kolay yönetilebilir olması ile akıllı teflon sahiplerinin beğenisini kazanmıştır.

İnternetin artık cebimize girmesiyle birlikte akıllı telefonlarda antivirüs ve temizlik uygulamalarına olan ihtiyaç daha fazla artmıştır. Özellikle çerezler, indirilip silinen uygulamaların artıkları (gereksiz dosyalar) kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde cihazınızı yavaşlatabilmektedir. Android telefonların yavaşlamasını önlemek adına bu temizlik programlarının düzenli bir şekilde kullanılması etkili bir çözüm olacaktır.

Google Play’de bulunan ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu programlar telefonunuzun gereksiz dosya ve materyallerden kurtulmasına olanak sağlayacaktır. İşte Android telefonlar için en iyi temizlik programları:

CCleaner

Bilgisayarlarda da kullanılan CCleaner kaldırılan uygulamalardan arta kalan artık dosyaları oldukça başarılı bir biçimde buluyor. Önbellek verileri, kullanılmayan artık dosyalar, telefon arama kayıtları ve internet tarayıcısı geçmişi CCleaner aracılığı ile hızlı ve etkili bir şekilde temizlenebiliyor.

Uygulamada silinmesini istediğiniz dosyaları veya bölümleri de siz belirleyebiliyorsunuz. Böylece Whatsapp veya SMS mesaj geçmişini otomatik olarak silmeniz de engelleniyor. Android telefonlar için en iyi temizlik programları arasında en popüler uygulamalardan birisi olan CCleaner sade ve hızlı bir yapıya sahip olması nedeniyle oldukça sık tercih ediliyor.

Clean Master

Birçok işlevi olan uygulama hem akıllı telefonunuzdaki gereksiz verileri temizliyor hem de birçok fayda sunuyor. Bu faydalardan birisi telefonunuzun ısınmasına karşı kullanabileceğiniz Device Cooler uygulamasıdır. Telefonunuzda boş alan açmak veya mevcut uygulamalarınızı tamamen kaldırmak için de Clean Master oldukça iyi bir sonuç veriyor.

Android telefon temizlik araçları arasında birçok fonksiyona sahip olan Clean Master en fazla kullanılan temizlik programları arasında yer alıyor. Uygulamayı Google Play’den indirerek telefonunuzu gereksiz materyallerden kurtarabilirsiniz.

AVG Memory Cache Cleaner

Güç tüketimini de düzenleyebileceğiniz uygulamada otomatik bir şekilde RAM temizliği de yapılabilmektedir. Gereksiz dosyaları silerek hafızanızı arttıran AVG Memory aynı zamanda telefonunuzu da optimize ederek hızlandırmaktadır.

Booster & Cleaner

En kaliteli ve en kullanışlı Android telefon temizleme programlarından birisi olan Booster, hızlı bir şekilde tarama yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca temizliğin dışında telefonunuzun RAM’ini de boşaltıyor ve cihazınızın hızlanmasına yardımcı oluyor.

Android telefonlar için en iyi temizlik programları gözünüzden kaçan dosyaları tespit ederek bunları temizler ve telefon hafızanızın daha da artmasını sağlar. Telefonunuzda kullanıma bağlı olarak oluşa belgeleri ve materyalleri bu uygulamalar aracılığı ile silmeniz mümkündür. Zamanla telefonunuzun yavaşlamasına da neden olabilecek gereksiz dosyalar, her hafta en az bir defa düzenli aralıklarla silinmelidir. Bu uygulamalardan istediğinizi indirerek belli aralıklarla çalıştırabilir ve telefonunuzun daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi 7 Android Antivirüs Programı başlıklı makalemizde Android Antivirüs Programı ve En iyi Android Antivirüs Programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*