Angry Birds’ün Yapımcısı İstifa Etti!

Angry Birds’ün Yapımcısı İstifa Etti!

Angry Birds’ün yapımcılığını üstlenen Rovio’da maalesef durumlar epey bir karışık. Klasik oyunlar arasına giren Angry Birds’ü oluşturan Wilhelm Taht, Rovio’dan ayrıldığını açıkladı.

Finlandiya’nın en meşhur animasyon ve mobil oyun stüdyosu olan Rovio, oyun geliştirme bölüm şefi olan Wilhelm Taht’ın firmadan istifa ettiğini duyurdu. Angry Birds gibi efsaneleşen bir oyuna imza atan Wilhelm Taht’ın, firmanın kazancının azalmasından dolayı ayrıldığı iddia ediliyor.

Fakat Rovio cephesinin yaptığı açıklamada, Taht’ın kendi kişisel nedenlerden dolayı firmadan istifa ettiğini duyurdu. Taht’ın ayrılması ile boşalan, oyun geliştirme bölüm şefliği, geçici bir süreliğine Rovio’nun da CEO’luğunu yapan Kati Levoranta’ya teslim edildi.

Uzun bir zamandır Helsinki borsasında olan Rovio’nun hisseleri, 2017 yılından bugüne kadar yaklaşık yüzde 50 düşüş yaşadı. Durumu kurtarmak için uygulama içerisindeki satın alımları deneyen Rovio, bu hamlesiyle de başarılı olamadı.

Rovio firması, ücretsiz bir şekilde çıkardığı Angry Birds 2 ile eski günlerine dönmeyi hayal ediyor. Ancak oyun içerisinde bulunan ‘’power-up’’ isimli karakter güçlendirmesini ücretli bir şekilde satması, birçok kullanıcı tarafından yadırgandı.

 

Bir önceki yazımız olan Metal Gear Survive başlıklı makalemizde Metal Gear, Metal Gear Solid V: Phantom Pain ve Metal Gear Survive hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*