Arakawa Under The Bridge Anime Tanıtımı

Eğer hem romantik hem de absürd komedi animeleri seviyorsanız size 2010 yılında yayınlanmış olan çerez tadında ve tadı damağınızda kalacak bir anime önerebilirim 🙂 Nakamura Hikaru adlı mangakanın oluşturduğu anime ilk olarak 2010 yılında toplamda 2 sezon 13 + 13 bölüm olmak üzere yayınlandı. Anime ile alakalı verebileceğim teknik bilgileri verdikten sonra incelemesine geçelim.

Arakawa Under The Bridge Konusu

Japonların özellikle dünya savaşından sonra oluşturulan idealist bireyler politikasının yansıması olan Kou ailesi tarafından kimseye borçlu kalmaması gerektiği üzerine oldukça prensipli ve elit bir şekilde yetiştirilmiştir. Sosyal hayatında, eğitim hayatında ve iş hayatında oldukça başarılı olan Kou ülkenin en saygın üniversitelerinden birinden yüksek dereceli mezun olarak iş hayatına atılmıştır. İş hayatına atıldıktan sonra kurduğu şirket kısa bir süre sonra devasa ve çok kazanan bir şirkete dönmüştür.

Tamamen şirketine ve hayatında egosunu tatmin edecek işlere yönelik yaşayan Kou bir gün iş çıkışı Tokyo’da bulunan Arakawa köprüsünde yürüyüş yaparken bir grup çocuk karşısına çıkar ve Kou’ya sataşmaya başlarlar. Bu sataşmanın ardından Kou’nun pantolonunu çıkaran çocuklar pantolonu köprüye asar ve olay yerinden gülerek kaçarlar. Pantolonsuz kalan Kou, pantolonu almak için köprünün parmaklıklarına çıkar. Pantolonunu tam alacağı sırada suya düşen Kou’yu kurtaran kişi ise Nino adlı bir kızdır.

Nino’ya borçlanan Kou durumunu anlatır ve borcunu ödemek istediğini söyler. Nino’da bu durum karşısında erkek arkadaşı olmasını ister. Bu teklifi kabul eden Kou’yu bekleyen daha büyük farklılık ise Nino köprü altında yaşayan bir kızdır ve Kou’nun da kendisi ile beraber yaşamasını istediğini söyler. Kou mecburiyetten olsa dahi kabul eder ve köprü altında Nino ile yaşamaya başlar. Hayatında o güne kadar görmediği birçok insan tipi ve davranışı gözlemleme fırsatı elde etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Oynaması En Zevkli Anime Oyunları başlıklı makalemizde animelerin oyunları, en iyi anime oyunları ve sword art online hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*