Attack On Titan Anime Konusu ve İncelemesi

Merhabalar,

Bugün sizlere 4 5 yıl önce yayınlanmış, yayınlandığı dönemde oldukça ses getirmiş olan Attack On Titan animesini anlatıp incelemesini yazacağım Romalılar! Benim de severek izlediğim, bazı noktalarda yavaşlasa dahi yine de sürükleyici bir şekilde izlediğim anime oldu. Lafı fazla uzatmadan konusuna geçmek istiyorum.

Attack On Titan Konusu

Tarih 845 yılını göstermektedir. Bu tarihten tam 100 sene önce Dünya’ya nasıl geldikleri belli olmayan devler gelir. Bu devler insanlara benzemekte olup çıplak bir yapıdadırlar. Herhangi bir akıl emaresi göstermeyen sadece yürüyen ve buldukları insanları yiyen bu devlerden korunmak için Dünyalılar 3 aşamalı bir surdan oluşan toprak parçasına sığınıp kalmıştırlar. Bir gün en dış surun dibinde insanlar gibi düşünebilen akıllı bir dev ışınlanarak ortaya çıkar ve 100 yıldır aşılamayan duvarları tek bir yumrukta indirir. Açılan yarıktan gelen diğer devler şehirde katliam yaratmaya başlar. O esnada baş rol karakterimiz Eren küçük bir çocuktur. Annesini kurtarmak için eve giden Eren, annesinin bir dev tarafından yenildiğine şahit olur.

Bu anı gözyaşları ile izlerken ailesinin de tanıdığı bir asker onu alarak tahliye gemilerine yetiştirir. Diğer iki çocukluk arkadaşı ile beraber iç şehirlerden birine giden Eren, artık tek bir amaç doğrultusunda yaşamaktadır. Surların dışına çıkabilen tek askeri birliğe katılmak ister. Bu isteği sonrasında onu her daim korumuş olan ve korumaya ant içmiş Mikasa Ackerman direk kabul eder. Diğer arkadaşları Armin ise grubun en güçsüz elemanı ve sürekli Eren ile Mikasa tarafından korunmuştur. Arkadaşlarından ayrılmak istemeyen ama bir yandan da devlerin yanında bacaklarının titremesini bile durduramayan Armin sonunda kendisi de birliğe katılmak için elemelere katılır ve bu üçlü artık devlerle mücadele etme yolunda adımları bir bir ilerlemek zorundadır.

Bu noktadan sonra verilecek her bilgi spoiler içerebileceğinden dolayı size tek kalan izlemek oluyor 🙂 İyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Gangsta Anime Konusu ve İncelemesi başlıklı makalemizde gangsta animesi, mafya animeleri ve şiddet ve kan içerikli animeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*