Banka Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılır mı?

YASAL DÜZENLEME İLE ONAY DÖNEMİ!

Son yıllarda artan kredi kartı dolandırıcılığı üzerine bankacılık sektöründe bir yasa çıkartıldı. 2017 senesinin sonuna kadar kredi kartı sahibi olan kişiler internet üzerinden alışveriş seçeneği için onay vermek durumundadır. Onay vermedikleri takdirde kartlar internet üzerinden alışveriş seçeneğine kapalı olacaktır. Sizde kart sahibi iseniz, kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapabilmek için en geç 31 Aralık 2017 tarihine kadar onay vermeniz gerekmektedir.
Tabii bu durum beraberinde bazı soruları da getirdi. Kredi kartı yerine banka kartı sahibi olanlar internet üzerinden alışveriş yapabilmek için ne yapmalarını gerektiğini bolca sormaktadır. Bu konuda bizde internet üzerinden banka kartı ile alışveriş yapmak isteyenler için yapılması gerekenleri sırasıyla anlattık.

BANKA KARTI İLE İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR Mİ?

Öncelikle bu sorunun cevabı evet. Eğer banka kartı sahibi iseniz kartınız için en geç 31 Aralık 2017 tarihine kadar
  • Mobil Bankacılık
  • ATM
  • Müşteri Hizmetleri
  • Banka Şubesi
üzerinden gidip onay vermeniz gerekmektedir. Eğer birden fazla banka kartınız var ve hepsini alışveriş seçeneğine açmak istiyorsanız her kartınız için bireysel başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Rüyalar Hakkında Herkese Anlatmak İsteyeceğiniz 9 Tuhaf Gerçek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*