Büyük Boyutlu Dosya Nasıl Gönderilir?

Bilgisayar kullanıcıları çeşitli durumlara yönelik internet üzerinden büyük boyutlu dosya gönderme ihtiyacı duymaktadırlar. Bunun için doğrudan büyük boyutlu bir paylaşımı göndermek sıkıntı yaratacağından kişiler mail yoluyla bu durumu halletmeye çalışmaktadırlar. Fakat e-mail servislerinin büyük bir çoğunluğu genellikle büyük boyutlu dosya gönderme ayrıcalığını maalesef sağlamıyor. E-mail servislerinin negatif olarak gördüğü bu duruma karşın farklı yollar aranarak çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. İşte tam da bu kapsamda sizler için bu konumuzda büyük boyutlu dosyaları en iyi ve en hızlı şekilde nasıl gönderilebilir, bunlara detaylı bir şekilde değineceğiz. Sizlerde hemen aşağıda sıraladığımız dosya yükleme servislerinden faydalanarak hiçbir ücret dahi ödemeden hızlı bir şekilde kendi bağlantılarınızı oluşturabilirsiniz.

BÜYÜK BOYUTLU DOSYALARI NASIL GÖNDEREBİLİRİM?

Google Drvie: İlk sırada en güvenli ve hızlı bir şekilde büyük boyutlu dosya yükleme ve gönderme olanağını sağlayan Google Drive servisi gelmektedir.  Google üzerinden büyük boyutlu dosya gönderme şansına sahip olabilmek için ise sadece Gmail hesabınızın olması yeterli. Bunun için bir ücret veya komisyon dahi ödemeden rahatlıkla sistemi kullanabilmektesiniz. Gmail kullanıcılarına özel olarak sunulan 15 GB’lık alan tamamen size ait olmaktadır. 15 GB’a kadar yasal olan tüm dosyalarınızı bu sisteme yükleyerek gönül rahatlığıyla istenilen kişiye veya daha fazla kişiye doğrudan paylaşacağınız link üzerinden sağlayabilmektesiniz.

Drop Box: Tıpkı yukarıda da bahsettiğimiz üzere Google Drive servisi gibi pratik ve hızlı bir aksam sunan Drop Box, 16 GB’lık alanı ile büyük boyutlu dosyaları rahatlıkla paylaşmanıza olanak tanıyor. Öte yandan hem bilgisayarlardan, hem de mobil cihazlarınızda sekronize şekilde kullanım yapabilmenizi sağlamaktadır. Bu özelik sayesinde ister online, ister offline olun hemen her dakika dosyalarınıza ulaşabilme ve kullanabilme olanağı tanınmaktadır.

OneDrive: Oldukça hızlı ve kolay yükleme paneline sahip olan OneDrive, tıpkı Google ve Drop Box benzeri bir servis aksamı sunmaktadır. 15 GB’lık bir alanı sağlayan OneDrive üzerinden büyük boyutlu dosyalarınızı bir veya birden fazla kişiyle direkt olarak paylaşabilirsiniz. Bunun için ister gizli bağlantı ya da direkt olarak herkese açık bir bağlantı şeklinde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Youtube Videoları Nasıl İndirilir? başlıklı makalemizde YouTube, youtube video indirmek için programlar ve youtube videoları nasıl indirilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*