Casper Nirvana F300 İnceleme

Intel markasının 7. nesil işlemcisi olan Kaby Lake ile donanmış olan Casper Nirvana F300 modeline ait tüm tasarımsal yönleri ve fiziki performans özelliklerini barındıran bir bilgi kaynağı sizlere hazırladık. Intel markasına ait 7. nesil bir işlemci sınıfı olan Kaby Lake ile donatılan markanın yeni canavarı F300 günümüz teknoloji tutkunlarının en çok sevdiği özellikleri haznesinde barındırmakta. Türk markası olan Casper, başta Türkiye olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde yer alan teknoloji tutkunları için özel olarak tasarladığı son ürünlerinden biri olan Nirvana F300 ile piyasaya girişini tekrardan sağladı. 2018 yılına yönelik yeni seri nesil modeli ile tekrar piyasa da güçlenmeyi hedefleyen marka, bu modelin bir üst segmentlerini oluşturan Excalibur modelini üreterek teknoloji dünyasındaki rakiplerini bir hayli ürküttü.

Casper Nirvana F300 Özellikleri

İşlemci yapısı olarak Kaby Lake sınıfını tercih eden marka, performans açısından Intel Core i5-7200U işlemcisini barındırmakta. Öte yandan bellek olarak 8 GB LPDDR3 bellek kapasitesi ile güçlendirilen yeni canavar, 256 GB SSD depolama alanına sahip olmakta. SSD hard disklerin son dönemlerde kullanıcılar tarafından özellikle tercih edilmesinin ardından birçok marka, SATA ile destekli cihaz üretimini bırakarak SSD hard disk desteğiyle güçlendirilen daha aktif ürünlerin üretimini yapmakta. Marka bu akıma katılarak F300 serisinde 256 GB değerine sahip bir depolama birimi ile kullanıcıların karşısına geçmiş bulunmakta. Öte yandan ekran kartı olarak Intel HD 620 grafik yongasına sahip bir ürün ile rafları dolduracak olan Casper, F300 serisini 13.3 boyut ve 1920 x 1008 ekran çözünürlüğü ile birlikte LED ekranla piyasaya da boy göstermekte.

Casper Nirvana F300 Tasarımı

Tasarımsal açıdan flat/düz bir tasarım ile karşımıza çıkan  Casper Nirvana, F300 modelinde 1.3 kilogram ağırlığında ve 16.8 mm kalınlığına sahip bir modelle tüketicilere hitap ediyor. Ultrabook sınıfında yer alan bu model şık bir tasarım ile birlikte son derece portatif bir yapıyla kullanıcıya kavuşarak kullanabilirliğini arttırmakta. Arka kısmında yer alan aydınlatma ile birlikte çiklet klavyesi de yer alan seri, rahat bir kullanım sunmakta. Giriş ve çıkış portlarına göz attığımız seride 1 adet USB Type-C, 1x HDMI ve 2x USB 3.0 bağlantı yer aldığını görüyoruz.

Dizüstü Bilgisayar Önerileri

Konumuza hitaben Casper marka bir bilgisayar almaktan ziyade farklı alternatifler içerisinde de bulunuyorsanız, marka değeri yüksek ve performans açısından da tatmin edici bir diğer marka olarak Toshiba veya Asus marka dizüstü bilgisayarlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Yeni üst segment dizüstü bilgisayarların bu markalara yönelik modellerinde üstün işlemci mimarisi ve ekran kartı, anakart ve diğer donanım seviyeleri de yeteri kadar performans yaşamanıza yardımcı sağlayacak güce sahip olmaktadırlar. Bununla birlikte farklı renk seçenekleri de bulunan bu markaların resmi web sitelerinden tercihlerinizi pekiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sea of Thieves Oyun Tanıtımı başlıklı makalemizde Gold Hoarders, Merchant Alliance ve multiplayer hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*