Çiftlik Bank Tesislerine Özel Harekat Baskını!

Çiftlik Bank Tesislerine Özel Harekat Baskını!

Çiftlik Bank olayı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Son alınan bilgilere göre Jandarma Özel Harekat (JÖH) baskın düzenledi.

Türkiye’de sanal dolandırıcılık tarihine adını altın harflerle yazdıran Çiftlik Bank’ta her geçen saat yeni gelişmeler yaşanıyor.

Yaklaşık 77 bin kişiden, 500 milyon TL’nin üstünde para toplayan Çiftlik Bank oyunu, aylardır kimseye ödeme yapmamıştı. Ödemelerini alamayan kişiler, Çiftlik Bank’ın Bursa tesislerine giderek hayvanları almaya kalktı.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) yağmalamayı önlemek için güvenlik önlemi aldı. Birkaç gündür şirket sahibine ve yetkililerine ulaşılamıyor. Bu durumda olan oldu ve dolandırdıkları kişilere para ödemeyecekleri kesinleşti. Ancak bu bir ders olmalı ve gerekli önlemler alınmalı.

Çiftlik Bank ile kısa yoldan zengin olmak isteyen ya da bankalardan daha fazla faiz almayı düşünenler için tam bir felaket oldu. Asrın dolandırıcılık olayında, on binlerce kişi mağdur oldu. Binlerce insan Çiftlik Banka yatırım yapmak için evini, arabasını sattı hatta bankalardan kredi çekenlerin sayısı bile oldukça fazla… Umarız ki bundan sonra devlet tarafından desteklenmeyen ya da denetlenmeyen içi boş projelere yatırım yapılmaz. ‘’Dimyata pirince giderken, eldeki bulgurdan olmak’’ atasözünü unutmayalım.

 

 

Bir önceki yazımız olan Westworld, Mobil Oyun Olarak Çıkıyor! başlıklı makalemizde game of thrones, mobile ve Warner Bros. hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*