CodeGeass: Lelouch of TheRebellion Anime Tanıtım

Merhaba arkadaşlar, bugün siz değerli okuyucularımız için anime CodeGeass: Lelouch of TheRebellion R1 ve CodeGeass: Lelouch of TheRebellion R2’yi tanıtacağız. Her bir sezon 25 bölümden oluşuyor. Japonya’da yayınlandığı zaman reyting rekorları kırmış ve kesinlikle başyapıt diyebileceğimiz bir dizi…

Tür: Dram, Süper Güçler, Askeri, Bilim Kurgu, Mecha

Yayınlanma Tarihi: 2006 – 2007 1. Sezon, 2008 ise 2. Sezon

Bölüm Sayısı: 25+25 Toplam 50 Bölüm

Yönetmen: TanuguchiGoro

Orijinal Hikâye: OkouchiIchiro,TanuguchiGoro

Orijinal Karakter Tasarımı: CLAMP

Stüdyo: Sunrise

Yorumlara gelecek olursak, dizi öyle bir senaryo ile yazılmış ki bir sonraki bölüm için yüzlerce fikir düşünüyorsunuz ama bir bakıyorsunuz hepsi fos çıkmış. Artık bir sonraki bölümde ne olmuş diye düşünmekten uykularınızın kaçacağına eminiz.

Anime tarihinin en akıllı ve zeki karakterini bulunduran bu animenin sonu, hiç kimsenin kesinlikle tahmin edemeyeceği bir şekilde yazılmış. Dizide nefret, aksiyon ve sevgiyi birlikte bulabileceksiniz. Belki bu dizi için abarttığımızı düşünebilirsiniz ama İMDB puanının 8,8 olduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle final sahnesi belki de tüm zamanların en iyisi bile olabilir.

Konusu

İngiltere son derece güçlenmiş ve üretimini yaptıkları Mechler ile birlikte tüm dünyaya hükmediyorlar. Japonya’ya 2010’da büyük bir saldırı yapılır ve Japonya düşen ülkeler arasında yerini alır. Artık burasının ismi Area 11 olur ve burada yaşayan herkes 11 olarak bilinecek.

İngiltere, KnightmareFrames isimli Mechalar’la Japonya’daki hükümdarlığını rahat bir şekilde devam ettirmektedir. İmparatorluk şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde devam etmekteydi fakat çatlamalar oluşmaya başlamakta…

İngiltere İmparatorluğu’nun varisi olan LelouchViBritannia’nın annesini öldürülür. Kör ve sakat olan kız kardeşi ile Japonya’ya sürgüne gönderilir ve burada yaşamını sürdürmesi istenir. Lelouchartık İngiltere İmparatorluğu’na karşı kin ve nefret etmeye başlar. Lelouch, sıradan bir şekilde hayatını yaşamaya çalışırken bir gün gizemli bir kızdan, özel bir güç alır. Geass. Bu gücün en önemli özelliği, istediği kişiye istediği şeyi yaptırabilmektir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*