Cs:Go Fps Arttırma Yöntemleri Etkili

Cs:Go Fps Arttırma

Son yıllarda yaygın olarak oynanmaya başlanan CS:GO, birçok kişinin gündemine girmiştir. Her ne kadar eğlencenin tavan yaptığı bir oyun olsa da, kullanıcılarının sorunlar yaşamasına engel olamayan bu oyun, özellikle de FPS konusu hakkında yaşanan sıkıntılara çözüm bulmaya çalışmaktadır. Ayrıca bu sorun, oyunun performansı düşürüyor ve kullanıcıların zevk almasını engelliyor. Söz konusun sorunun çözümü için, bilgisayarınızın işlemcisini, ekran kartını ve ramini değiştirebilirsiniz. Ancak bu durum maliyet açısından biraz zorlayıcı olduğu için, CS:GO Fps arttırma yöntemleri geliştirildi.

Cs:Go fps sorunu çözümü

CS: GO FPS arttırma yöntemleri için yazılımsal ve donanımsal ağırlıklı yöntemler vardır. Ayrıca bir yöntemler, sadece CS: GO için değil, farklı oyun gruplarında da kullanılabilmektedir. Bu sayede pek çok oyunun kalitesini yükseltebilir ve başarınızı arttırabilirsiniz. Sorunun çözümü için denenmesi gereken ilk yöntem Ekran kartını FPS için Optimize etmektir. Diğer adı ile XANTARES yöntemidir. Öncelik yapılması gereken ilk işlem, bilgisayarın ekran kartını, oyunda daha yüksek FPS alması için optimize edilmesi için uygun ayarlamaların yapılması gerekir. Bu ayarlamalar hem oyunun grafiklerini basitleştirecek hem de EFS’ yi arttıracaktır. Bahsi geçen bu yöntemi, Türkiye’nin en iyi CS: GO oyuncularından biri olan Xanstares de kullanmaktadır. Yönteminin kurulumu ise şu şekildedir.

 • Masaüstüne sağ tıklayın ve ‘Nvidia Denetim Masası’ sekmesine girin
 • Daha sonra ise, sol tarafta bulunan ‘3D ayarların yönetilmesi’ uzantısına giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan ayarları aşağı da belirtilen şekilde kaydedin.
 • Doku süzme ayarı: Yüksek Performans
 • Güç Yönetimi modu: Uyarlamalı
 • Bahsi geçen ayarlamaları yaptıktan sonra sol tarafta yer alan ‘görüntü ayarları’ sekmesine girin ve karşınıza çıkacak sayda da’ benim tercihlerimi kullan ve şunları öner’ yazısını işaretleyin.
cs:go-fps-arttırma
cs:go-fps-arttırma

CS:GO FPS ARTTIRMA KODLARI

CS: GO FPS arttırma yöntemlerinin biride kendi konsoluna bağlı olan kodları girerek, artış sağlamaktır. Bunu gerçekleştirmek için aşağıda yer alan kodları tek tek kopyalayın ve yapıştırın. Ayrıca söz konusu komutlar oyun sırasında değil, oyunun başlangıç aşamasında girilmesi gerekmektedir.

 • cl_forcepreload “1” Oyun oynanırken haritaların ve seslerin arka planda boy göstermesini sağlar. Fakat bu komut ile map yüklenmesi gerekmektedir. Bu sayede sunucuya bağlanmanız uzasa bile, FPS değerinde yüksek oranda artış gözükür
 • cl_disablehtmlmotd “1” Bu kod, topluluk sunucularında az da olsa işe yaramakta ve kullanılması gerekilmektedir.
 • fps_max “0” Eğer FPS değeri ’70 in çok altında olduğu durumlarda kesinlikle kullanılması gerekir. Fakat söz konusu değer 70’ten büyükse, bu kod sayesinde değerinizi 60’şa çekebilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” » Bu kodun amacı ise işlemcinizin optimize edilmesini sağlamaktadır.
 • r_eyegloss “0” Oyuncunun gözündeki detayları ve rahatsız edici etkenleri siliyor. Yani göz komutu görevini üstleniyor. Ayrıca profesyonel olarak bu oyunu oynayan birçok kişi tarafından da kullanılıyor.
 • r_eyemove “0” » oyuncu modelinde var olan efektleri kapatıyor.

Yeni yöntemler en kısa zamanda eklenecektir takipte kalınız.

Bir önceki yazımız olan Minecraft Bedava Premium Hesaplar 2018 başlıklı makalemizde minecraft bedava premium ve minecraft bedava premium hesaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*