Detroit Become Human (PS4) İnceleme

Son zamanların en çok merak edilen oyunları arasında yer alan Detroit Become Human adlı oyunun PS4 formatına uyarlanmış serisine yönelik bilgiler aktaracağız. Bu doğrultuda yaptığımız inceleme çalışmalarını sizlere sunarak oyun hakkında tam bilgi edinmenizde yardımcı olacağız. Artık iliklerimize kadar teknolojinin ne denli bir değişme ve gelişme içerisinde olduğunu hissedebiliyoruz. Nesnesel internet, dijital dönüşümler, otonom araç sistemleri, akıllı asistanlar, yapay zeka ve daha birçok farklı teknolojik değişimden bahsediyoruz. Teknoloji işte bu şekilde işleyen ve her dakika kendini geliştiren bir aksamda olmaktadır.

Detroit Become Human İnceleme
Detroit Become Human İnceleme

Detroit’in Ana Konusu

Bu alana yönelik oyun dünyası sizi 2038 yılını yaşatıyor. Kamski adlı bir genç girişimci yıllar öncesinden harika bir buluş ortaya çıkarıyor. Oyun dahilinde geliştirdiği bir yazılım sayesinde insan hayatını kökünden değiştirecek evreleri tasarlıyor. Kısa sürede parlayan yıldızı ile birlikte kendisi ve şirketi Cyberlife kısa sürede üne sahip olurken, aynı zamanda dünyanın en prestijli şirketi konumuna da gelmektedir. Bu süreçte de Amerika’nın geneli Android üzerine çılgınlık içerisinde olmaktadır.

Tüm sokaklar dahil olmak üzere evler, iş yerleri, televizyon kanalları ve hatta fabrikalar da dahi her yerde Android’ler baş gösterir. İnsanların yaptığı tüm işleri, Android’ler sadece bakım ücreti dahilinde, yani neredeyse ki tabiri caizse bedavaya sunmaktadır. Aşırı hızlı bir gelişme sürecine takılı olan bu durum nezdinde Amerika’nın ekonomi durumu tamamen çökerek işsizlik baş gösterir ve şimdiye kadar ki en büyük seviyeye doğru tırmanır. Daha birçok farklı evre yolunda yardımcı bir durum ortaya koyan oyunun en güzel kılıcı yanı da bu olmaktadır. Oyun dünyası size gerçeklere inanabileceğiniz bir durum sunuyor.

Bir önceki yazımız olan PUBG Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*