Dragon Ball FighterZ Tanıtım

Dragon Ball FighterZ Tanıtım

Dragon Ball animesinin tüm epik sahnelerinin bir arada bulunduğunu hayal edin. Dragon Ball FighterZ, bunların tümünü dilediğiniz gibi yapmaya olanak tanıyor. Bu yılın en çok dikkat çeken dövüş oyunlarından biridir. Xenoverse serisinin oyunlarını oynayan herkesin bildiği gibi, Dragon Ball oyunlarında sosyal bir mekânda yer alıyor. Social Hub denilen bu mekân, Destiny 2 ve Call of Dutty: WWII’da ki gibi kullanıcıların birbirleriyle etkileşimde olduğu yerdir. Oyundaki karakterlerin mini versiyonları ile çeşitli NPC’ler arasında dolaşabiliyorsunuz. NPC’lerde arcade modu, mağaza, eğitim ve çevrimiçi modlar bulunuyor. Diğer oyuncular ile etkileşime geçebilir oyunun size sunduğu stickerları kullanma fırsatınız oluyor.

Sosyal ortamda katılabileceğiniz etkinlikler, antrenman yapmak, normal dövüşlere katılmak, başka oyuncular ile dereceli maçlar yapabilir ve arenaya katılma şansınız bulunuyor. Arenaya giriş yapan oyuncular, etrafında bulunan oyuncuların katılımı ile kendi turnuvalarını oluşturabilirler. Dragon Ball FighterZ oynadığınız sürece arena da zamanınızın çoğunu geçireceksiniz.

Dragon Ball FighterZ Hikayesi

Hikâye Android 16’nın çeşitli zaman çizelgesinde geçiyor ve oyuncu oyuna hazırlanırken iyi bir hikâye anlatımı bulunuyor. Sizlere sunulan bölüm bölüm haritalarda Turn hakkı ile, rakiplerinizle karşılaşabilirsiniz. Direkt olarak da bölüm sonu canavarlarına geçebilirsiniz.

Oyunun hikayesinde oynadığınız kişi aslında kendinizdir. Goku’nun bedenini siz kontrol ediyorsunuz. Oyunda kahraman sizsiniz ve gerçekten bu yaklaşımı takdir ediliyor. Oyunun grafiklerini, Arc System Works’un Dragon Ball çizeri, Akira Toriyama sanat tarzını yakalamıştır. Oyun çok iyi animasyonlara sahip ve çevre ile karakter detayları çok kalitelidir. Renk paleti ve sıcak atmosfere sahip olan oyun, ayrıca karakterlerin dövüşü esnasında ortaya çıkan ışıklar, efektler başarılıdır.

Her karakterin sahip olduğu özellikler, anime benzeri çizimler ile güzel bir deneyim olmuş. Dragon Ball FighterZ, 2D gibi görünmüş olsa da 3D dövüş oyunudur.

 

Dragon Ball FighterZ Nasıl Bir Oyun?

Oyun 3 vs 3 dövüşlerini temel alıyor ve Dragon Ball serisinden çoğu karaktere sahiptir. Karakterler birbirleriyle benzerlikleri bulunuyor. Gohan, Goku, Vegeta karakterlerinin arasında oynayış olarak fark bulunmuyor. Dragon Ball serisinin karakterlerini oynarken, birbirinin tekrarı hissini veriyor ve oyun hakkında en çok yapılan eleştiriler de bu konuyla ilgilidir. Oyun raflarda yerini almasından hemen sonra sunucu sıkıntıları yaşanmaya başlandı. Bu da oyunun bu kadar ilgi göreceğinin tahmin edilememesinden kaynaklandığı sanılıyor. Şimdiler de bu sorun yapılan güncellemeler ile çözüme ulaştı ve dövüş oyunlarının tersine bölge sunucular hazırlayan, sunucu pingini düşürerek şirket iyi bir iş çıkardı.

Dragon Ball FighterZ, içerik açısından oldukça zengin, grafik bakımından muhteşem ve oynanış olarak çok eğlenceli bir dövüş oyunudur. Bulunduğu atmosfer ile rakiplerine muhteşem bir oyun çıkardığını kanıtlamış yapım, bütün dövüş oyunu sevenlerin kesinlikle denemesi gereken bir oyundur. Bu oyunun hayran kitlesi, hiç de küçümsenecek bir rakam değildir.

 

Bir önceki yazımız olan PUBG Dengelerini Yerinden Oynatabilecek Bir Özellik başlıklı makalemizde PUBG güncelleme, PUBG harita ve PUBG yeni özellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*