Efsaneleşen Dövüş Oyunu Tekken Mobil Cihazlara Geldi

Efsaneleşen Dövüş Oyunu Tekken Mobil Cihazlara Geldi

En sevilen ve döneminin en popüler dövüş oyunlarından biri olan Tekken, uzun zamandır mobil cihazlara gelmesi bekleniyordu. Tüm dünyada milyonlarca fanatiğine sahip Tekken, artık mobil cihazlarda oynanabilecek.

1990’lı senelerden beri dövüş oyunu dendiğinde akla ilk gelen isim olan Tekken, birçok otorite tarafından dünyanın en iyi dövüş oyunu olarak gösteriliyordu. Öyle ki oyun ile alakalı olan herkesin en az bir kere oynamış olduğu bu efsane dövüş oyunu Tekken, artık mobil cihazlarda da oynanabilecek. Ancak bildiğimiz Tekken’in günümüze uyarlanmış haliyle…

Mobil oyunlarla haşır neşir olanlar, klasik dövüş oyunlarının stilini bilir. Tekken bunların üstüne çıkacak bir sistem ekledi. Zaten mükemmel bir oyun, üstüne böyle yenilikler yapınca, tadından yenmeyecek bir hale gelir. Bandai Namco, Tekken’i hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlardan indirilebilir hale getirdi. Öyle ki oyun çıktığı gibi 1 milyon indirmeye kısa bir sürede ulaştı.

Tekken’de şimdilik 20 karakter bulunuyor. Ancak yapılan açıklamada, çok kısa bir süre sonra karakterlerin artacağı belirtildi.

 

Bir önceki yazımız olan Swaps and Traps başlıklı makalemizde Oyun inceleme, oyun tanıtım ve Swaps and Traps hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*