En Güçlü Anime Karakterleri

Anime; karakter olarak oldukça çok sayıda karaktere sahiptir. Bunlar arasında kötü karakterler, iyi karakterler, maceracı karakterler vs. gibi ayrım yapmak mümkündür. Şimdi sizlere en güçlü anime karakterlerinden bazılarını bahsedelim.

 

Yato – Noragami

Yato – Noragami

                Yato karakteri genel olarak öldürmek üzerine tasarlanmış bir karakterdir diyebiliriz. Yato karakterinin diğer bir ismi ise felaket tanrısı olmaktadır. Yato rakiplerini yenebilmek için asla plan yapmaz ve rakiplerini gücü ile ezerek yenen bir karaktere sahiptir. Yato’nun en etkili yönü ise silahlarıdır. Yuki ise Yato’nun tek silahi olmaktadır. Yuki’nin genel yeteneği ise uzun menzilli bir kılıç olmasıdır. Yato’nun yetenekleri arasında insan üstü güç, yüksek yerlere sıçrama ve dayanıklılıkta bilinmektedir.

Natsu Drageneeel – Fairy Tale

Natsu Drageneeel – Fairy Tale

                Natsu karakteri çok güce sahip karakterlerin arasındadır. Temel olarak Ejderha avcısı bölümünde yer almaktadır. Yıldırım ejderi yeteneklerine de sahip bir anime karakteridir. Yeteneklerine baktığımız zaman alev yiyerek kendi büyü gücünün tekrar elde edilmesini sağlıyor. Bunun dışında ise yeterli miktarda güç toplayabildiği zaman Dragon Force isminde etkiye sahip olmaktadır. Aslında Natsu’nun asıl gücü ateşe hükmetmektir.

Goku – Dragon Ball

Goku – Dragon Ball

                Goku animelerin aslında en güçlüsü olarak düşünülen karakterlerden birisidir. Gücü asla tartışılmayacak kadar vardır. Saiyan modunda Goku gücü oldukça çoktur bu güç bizim en küçük gezegenimizi patlatacak bir güçtür. Goku meteorları parçalayabilen ve yarı tanrı özelliklerine sahiptir. Bu karakter kendi kendine bir şey öğrenebilen bir yapıya sahip değildir. Goku asla tartışılması gerekmeyen en güçlü karakterlerden birisidir. Kas bedene sahiptir. Bu özelliğe sahip karakterler arasında ise oldukça önemli bir yeri vardır.

 

Saitama - One Punch Man

Saitama – One Punch Man

                Saitama anime karakterlerin arasında en güçlü karaktere sahiptir. Ancak gücünün ne olduğunu halen daha tahmin edilemez durumdadır. Saitama gücüyle her gezegeni rahatlıkla yok edebilen bir güce sahiptir. Saitama’nın üst limiti nedir diye soracak olursak evrende bulunan kozmik itişi tekrar başlatarak alternatif bir evren yaratmaktır. Bunu yapabilecek bir güce sahiptir. Tek sıkıntı saitama’nın gücünün tam olarak bilinmemesi en güçlü olup olmadığı konusunda çelişki de bırakmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Aksiyon Anime Önerileri başlıklı makalemizde En İyi Aksiyon Anime Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*