En Güzel 5 Anime Karekteri

Animeler birçok kişi tarafından çok sevilen türlerden biri. Anime severler olarak anime filmleri izliyor, dizileri ise yakından takip ediyoruz. Bir animeyi sevmemiz için şüphesiz ki animenin konusu çok önemli. Fakat konusuyla birlikte anime karekterleri de bizi animeye bağlayabiliyor. Bazı karekterlerin şımarık kendini beğenmiş halleri, bazılarının zekası, bazılarının işgüzarlığı, bazılarının ise karizması. Bu yazımızda güzelliğiyle dillere destan olan anime karekterlerini sizler için sıraladık.
5. Grea

Listemizinin ilk sırasında Shingeki no Bahamut: Manaria Friends adlı animenin karekterlerinden biri olan Grea var. Fantezi turundeki Shingeki no Bahamut Manaria Friends animesinin ilk sezonu Nisan 2016’da yayınlandı. İnsanlar, şeytanlar ve tanrıların beraber yaşadığı şehir öncelerde Bahamut’un tehlikesi altındaydı. Tanrılar ve şeytanlar birlikte Bahamut’u mühürlediler. İki parçalık mühürün tanrıların elinde olan kısmı bir insan tarafından çalındı.

4. Re-l Mayer


Listemizde bir sonraki sırada Ergo Proxy anime dizisinin karekterlerinden Re-l Mayer var. Ergo Proxy ilk kez Şubat 2006’da Japonya’da televizyonda yayınlandı. Korku, gerilim, bilim-kurgu türündeki animede androidler ve insanların beraber yaşadığı ütopik bir dünya anlatılıyor. Uygulanan katı kurallarla birlikte barış içerisinde yaşanılan dünyada barış ortamı bir dizi gizemli cinayet ile sarsılır.

3. Faye Valentine

Listemizin bir sonraki sırasında güzel, güzel olduğu kadar da sakar bir kelle avcısı olan Faye Valentine var. Faye aksiyon, bilim-kurgu türündeki Cowboy Bebop anime dizisinin karekterlerinden bir tanesi. 1999 yapımı anime ilk olarak Japon televizyonlarında yayınlandı. Müzikleri ve çizimleriyle birçok insanı kendine hayran bırakan anime dizide Bebop tayfasının suçlular peşinde yaşadığı maceralar anlatılıyor.
2. C.C.


Listemizde zirveye doğru ilerlerken zirve ortağı Code Geass anime dizisinin muhteşem yeşil saçlı karekteri C.C. var. Bilim-kurgu türündeki Code Geass anime dizisinin ilk sezonu 2006 yılında televizyonda yayınlandı. İngiltere robot silahları ile Japonya’yı işgal eder. 11. bölgede yaşayan Lelouch Lamperouge aslında İngiliz kralının oğludur. Babasından intikam almak için baş kaldırır ve babasıyla savaşmaya başlar.
1. Makise Kurisu

Listemizin birinci sırasında güzelliğiyle dillere destan Makise Kurisu var. Makise Kurisu Steins Gate anime dizisinin karekterlerinden bir tanesi. White Fox stüdyolarında hayat bulan anime dizinin ilk bölümü Nisan 2011’de yayınlandı. Steins Gate aslında 2009’da yayınlanmış bir oyundur. Konusu her ne kadar kurgu olsada bazı mekanlar ve kişiler gerçek olaylardan esinlenilerek oluşturulmuş. Bir grup bilim adamı geçmişe mesaj yollayan bir alet icat ederler. Bunun üzerine CERN’de zamanda yolculukla ilgili çalışmalar başlar.

Bir önceki yazımız olan 2018'in En Çok Beklenen 5 Animesi başlıklı makalemizde 2018, anime ve Bungou Stray Dogs: Dead Apple hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*