En İyi 5 Korku Animesi

Birçok farklı türde ve konuda anime mevcut. Öyle ki bazen sevebileceğimiz animeleri bulmakta zorluk çektiğimiz oluyor. Kaliteli korku yapımı bulmaksa gerçekten zor. Korku türünde yapımları sevenler gerçekten korkutucu animler arıyor. Sizler için korku türündeki animeleri sıraladık.
1. Ghost Hunt


Listemizin ilk sırasında hayalet hikayesi severler için Ghost Hunt var. 2006-2007 yılları arasında Japonya’da televizyonlarda yayınlanan anime Fuyumi Ono‘nun Akuryou Series adlı roman serisinden uyarlanmıştır. Dizi 25 bölüm sürmüştür. Ana karekterlerden Mai Taniyama’nın en büyük eğlencesi arkadaşlarıyla birbirlerine hayalet hikayesi anlatmaktır. Birgün bir hayalet avcısı olan Kazuya Schibuya onlara katılır. Bir süre sonra Mia, Schibuya’nın asistanı olur. O güne kadar sadece hikayelerde gördüğü hayaletleri artık avlamakla görevlidir.
2. Hellsing


Listemizde ikinci sırada vampir hikayesi severler için Hellsing var. Hellsing 1997 yılından 2008 yılına kadar yayınlanmış Kouto Hirano‘ya ait manga serisinin adıdır. 2001 yılında ise İmanosuke İida tarafından 10 bölümlük bir anime diziye çevrilmiştir. Dizide Londra’da geçen vampirlerle savaş anlatılır. Vampirlerle savaştaki en önemli unsur ise Hellsing organizasyonudur. Bir vampir olan Alucard Hellsing tarafından yakalanır ve zindana atılır. Alucard ölmek üzereyken Hellsing ailesinin fertlerinden İntegra ona kanından verir ve canlandırır. Bu andan sonra Alucard İntegra’nın koruyucusu ve hizmetkârı olmuştur. Vampirlerle savaşta artık bir vampir olan Alucard’da vardır.
3. Elfen Lied

Listede bir sonraki sırada Elfen Lied var. Elfen Lied Lynn Okamoto tarafından oluşturulan mangadan uyarlanarak 2004 yılında yayınlanmıştır. Evrim sıralamasında insanlardan bir sonraki sırada Diclonius’lar yer almaktadır. Diclonius’ların en belirgin özelliği kafalarındaki boynuzlarıdır. Çok gelişmiş telekinezi yeteneklerine sahiptirler. Yetenekleri ile insanlığı tehlikeye sokan Diclonius’lar yetkililer tarafından laboratuvarlarda saklanmaktadır. Bir kaza sonucunda Diclonius arkasında birçok kanlı cinayet bırakarak kaçmıştır.
4. Shiki


Listemizde sona yaklaşırken sondan bir önce vampir konulu Shiki var. Shiki, Fuyumi Ono‘nun aynı adlı mangasından uyarlanmıştır. Dizinin korku kadar psikolojik yönü de ağır basmaktadır. Manga 2010 yılında dizi haline getirilmiştir. Sotoba köyü herkesin birbirini tanıdığı, suç oranının sıfır olduğu sakin bir yerdir. Birgün köye yeni birileri taşınır. Bir süre sonra kasabada insanlar ölmeye baslar. Bunlar sebepsiz ölümlerdir. Hiç kimse ölümler ile köye yeni taşınan insanlar arasında bağlantı kuramaz. Doktor Ozaki köyün doktorudur ve ölümleri çözmeye çalışır.
5. Another


Listemizin son sırasında Another var. Yukito Ayatsuji‘nin aynı adlı romanından uyarlanan anime dizi 2012 yılında yayınlanmış ve 12 bölüm sürmüştür. Yomiyama kasabasında ortaokul öğrencisi olan Misaki hayatını kaybeder. Bu olay öğretmen ve öğrencileri şok eder. Birgün bir öğrenci “Misaki ölmedi, bakın orda oturuyor” der. Bunun üzerine sınıftaki öğrenciler ve öğretmen sanki Misaki hayattaymış gibi yaşamaya başlarlar. Bu böyle devam eder ve Misaki’yi mezuniyet törenine bile götürler. Mezuniyet fotoğraflarına bakıldığında ise herkes şok olur.

Bir önceki yazımız olan En Güzel 5 Anime Karekteri başlıklı makalemizde anime, Anime karekterleri ve Anime tanıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*