En İyi 7 Android Antivirüs Programı

En İyi 7 Android Antivirüs Programı

İnternette dolaşan virüslerin sayısı her geçen gün artıyor. Yeni zararlı yazılımlar ve virüsler özellikle Android cihazları tehdit ediyor. Antivirüs programları da kişisel güvenliğiniz için önlem almanıza ve biraz olsun bu virüs ve zararlı yazılımlarla başa çıkabilmenize olanak sağlıyor.

Genel olarak virüsler kişisel bilgilerin çalınması amacıyla kullanılıyor. Bankacılık ve diğer önemli işlemlerin akıllı telefonlar aracılığı ile halledilir hale gelmesi, art niyetli kişilerin akıllı telefonları hedef almalarına nende oldu. Akıllı telefonunuzu güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız Android antivirüs uygulamalarından birisini mutlaka telefonunuza indirmeli ve bu uygulamayı kullanmalısınız. Düzenli bir şekilde telefonunuzu taramanız, zararlı yazılım ve uygulamaları tespit etmenize, virüslerden kurtulmanıza olanak sağlayacaktır.

Android antivirüs programı seçiminde birçok alternatife sahip olsanız da her uygulama ne yazık ki verimli olamayabiliyor. Bazı uygulamalar telefonda işlemci gücünü fazla kullandığından dolayı yavaşlamalara neden olabiliyor. Telefonunuzu yavaşlatmadan iyi ve verimli bir şekilde çalışabilecek olan antivirüs programlarını tercih etmelisiniz. Böylece herhangi bir kasma veya donma sorunu olmadan telefonunuzu normal bir şekilde kullanabilirsiniz. İşte ücretsiz bir şekilde indirip kullanabileceğiniz Android için en iyi 7 antivirüs programı:

[ilgiliicerik icerik_id=”2669″]

1)Avast Mobile Security

Bilgisayar ve tabletlerde de kullanılabilen Avast Mobile Security, en başarılı antivirüs programları arasında yer alıyor. Akıllı telefonunuzdaki zararlı yazılımları tespit edip yok etmede oldukça başarılı olan uygulama bunun dışında birçok farklı araca da sahip.

Android telefonunuzu kilitlemenize ve silmenize de olanak sağlayan Avast Mobile Security, istenmeyen numaralardan gelen çağrıları da engellemenize olanak sağlıyor. Ücretsiz sunulan antivirüs uygulamasını reklamsız bir şekilde kullanmak isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

2)Bitdefender Antivirüs

Herhangi bir ayarlamaya ve kuruluma gerek kalmadan, Bitdefender’i telefonunuza indirdiğiniz anda taramaya hazır olacaktır. Oldukça kullanışlı ve etkili olan program sistem kaynaklarını da aşırı derecede tüketmez. Böylece telefonunuzda herhangi bir kasma veya donma sorunu yaşanmadan bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bitdefender Antivirüs, Android telefonunuzu veri hırsızlığına karşı korumanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda Bitdefender internette de güvenle gezinebilmenize olanak sağlamaktadır.

3)Kaspersky Mobile Antivirüs: AppLock & Web Security

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi Android telefonlarda hem uygulama güvenliği hem de internet ve telefon güvenliğini sağlamaktadır. Kişisel verilerinizi korumanıza ve telefonunuzu güvenle kullanmanıza yardımcı olan Kaspersky Mobile Antivirüs birçok Android cihaz kullanıcısının da tercihleri arasında yer almaktadır.

4)Norton Security and Antivirüs

Bilgisayarlarda da oldukça sık kullanıla Norton, Android telefonları da korumak adına Norton Security and Antivirüs uygulamasını sunuyor. Uygulamalarınızın ve telefonunuzun güvenliği için kullanabileceğiniz bu uygulama zararlı yazılımlara karşı etkili bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Google Play’dan rahatlıkla indirip kullanabileceğiniz Norton Security and Antivirüs, Android telefonlarda etkili bir güvenlik uygulaması olarak ön plana çıkıyor.

5)AVG Antivirüs

Kullanımı gayet basit ve kolay, sade bir arayüze sahip olan AVG Antivirüs, Android telefonlarınızı korumanıza yardımcı oluyor. AVG hem hızlı hem de kullanımı oldukça kolay bir antivirüs programı. Bu nedenle birçok Android telefon kullanıcısı güvenlik yazılımı olarak AVG Antivirüs’ü tercih etmektedir.

Telefonunuzu belli aralıklarla AVG ile tarayarak zararlı yazılımlara karşı önlem alabilirsiniz. Ayrıca internet bağlantısı ve telefonunuzdaki materyallerinizin güvenliğini de bu uygulama ile test edip koruyabilmeniz mümkün.

6)Avira Antivirüs Security

Android cihazlarda en fazla kullanılan güvenlik programlarından birisi de Avira Antivirüs Security’dir. Zararlı yazılımlara ve virüslere karşı kişisel verilerinizi koruyan program aynı zamanda cihazınızın kilitlenmesine de imkân tanıyor. Böylece telefonunuzu bir yerde unuttuğunuzda veya telefonunuz çalındığında kolay bir şekilde cihazınızı kullanıma kapatabiliyorsunuz. Eğer bu uygulamayı kullanmadıysanız mutlaka denemeli ve zararlı yazılım temizlemedeki kalitesini yakından görmelisiniz.

7)ESET Mobile Security

Android cihazlarda kullanılan ESET Antivirüs virüslere karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Online alışverişlerde etkin bir güvenlik sağlayan ESET, kimlik avına karşı da oldukça etkilidir. Kurulu olduğu cihazlarda işlemci gücünü yoğun şekilde kullanmayan uygulama sorunsuz bir şekilde çalışmakta ve sade tasarımı ile birçok Android kullanıcısı tarafından da tercih edilmektedir.

Android için en iyi 7 antivirüs programı arasından size uygun olanı seçebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda ve diğer Android cihazlarınızda antivirüs programı kullanmanız daha güvende hareket edebilmenize, virüslerden ve dolandırıcılardan da korunmanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Telefon Markası Hangisi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*