En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi?

Birçok internet kullanıcısının aklında olan bir soru haline gelen en iyi internet tarayıcısı hangisi üzerine olan soruya bu konumuzda sizlere önemli bilgiler sunacağız. Şüphesiz birçok internet kullanıcısı artık sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zaman’da tablet ve akıllı telefonlardan da internet tarayıcılarını kullanarak erişim sağlamaktadır. İnternet öyle geniş bir hal almaya başladı ki artık neredeyse herkes bu platformun bir parçası olmak adına adeta yarış içerisine girmekte. Çeşitli uygulamalar ve çeşitli web sitelerinin yer alması artık insanların daha da bilinçli bir yapıya gelmesini sağlıyor ve sürekli internete girmek için Browser adı verilen tarayıcıları kullanarak internete tamamen erişim sağlıyorlar.

EN İYİ İNTERNET TARAYICISI HANGİSİ

Günümüzün en çok tercih edilerek kullanılan ve güvenli konusunda oldukça yüksek bir seviye potansiyel sağlayan tarayıcıları Microsoft’un sunmuş olduğu Internet Explorer adlı tarayıcısını deyim yerindeyse öldürdü ve artık yeni nesil tarayıcı kimlikleri ile yeni nesil kullanıcılara bu uygulamayı unutturdu diyebiliriz. İnternet ortamının gelişmesiyle birçok farklı tarayıcı hayatımıza girdi. Bunlar arasında bir kıyaslaştırma ve aynı zaman’da popülerlik durumuna girdiğimizde ise ilk sıralarda Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları gelmekte. İnternette daha hızlı gezinmek ve aynı zaman’da güvenle dolaşmak için en uygun tarayıcılar Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera başta gelmektedir. Bunların yanı sıra çok sayıda tarayıcı daha bulunmaktadır. Örneğin bir diğer en çok tercih edilenler arasında bir diğeri ise Safari tarayıcı gelmekte.

Sağlam bir internet kullanımı ve güvenle gezinmek adına hiçbir zaman Microsoft’un bünyesinde yer alan Internet Explorer adlı tarayıcıyı kullanmayın. Her ne kadar güncelleştirme gelse de halen aynı havasında esmeye devam ediyor. Aynı zaman’da virüslere karşı oldukça dayanıksız ve uyarı vermeksizin kullanıcıya zarar vermektedir. Bu nedenle güvenli ve hızlı bir internet için daima Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarını kullanmanızı öneriyoruz.

Hangi Tarayıcıyı Öneriyorsunuz?

Tarayıcılar, profesyonel veya amatör bilgisayar kullanıcıları kapsamında ikiye ayrılıyor. Bu her ne kadar kalıcı bir durum olmasa da kullanıcılar kendi aralarında bunu belirleyebiliyor. Örneğin Chrome ve Mozilla gibi tarayıcılara ait alt özellikler kullanıcıların neler istediğini ortaya çıkarabilen faktörleri taşımaktadır. Buna hitaben en iyi tarayıcıyı kullanmak adına seçimlerde özellikler içerisinden geçilerek tercih ediliyor. İlk dönemlerde Mozilla Firefox daha fazla tercih edilirken, Chrome’un ortaya çıkmasıyla birlikte birçok farklı özelliğin de entegre edilmesi, birçok bilgisayar kullanıcısının internete giriş için popüler aracı halini almış oldu. Bu her iki tarayıcının içerisindeki ek benzer özellikle de gizli kullanım durumudur. Gizli internet giriş protokolü sayesinde birçok web sitesine izinizi bırakmadan gezinti sağlayabilirsiniz. Bu nedenle her ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim derseniz, TeknoPUG ailesi olarak bizler Google Chrome’u öneriyoruz.

TÜM İNTERNET TARAYICILARI(BROWSERLAR)

  • Internet Explorer
  • Google Chrome
  • Mozilla Firefox
  • Safari
  • Opera
  • Yandex Browser
  • Maxthon

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Huawei Matebook X Pro Teknik Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*