En İyi Telefon Markası Hangisi?

En iyi telefon markası hangisi sorusuna verilecek öyle cevaplar var ki, her geçen gün kendini yenileyen teknoloji ise bunun en büyük şahidi olmakta. Henüz birçoğunuz ilk çıkan uzun, ağır ve kocaman bir sinyal çubuğu olan akılsız telefonları hatırlıyorsunuz J. Hani şu insanı çileden çıkaran ve şebekesi sürekli giden cinsler olan. Çok uzun bir zaman değil, bundan yaklaşık 10 yıl öncesinden bahsediyoruz ve teknoloji öyle ilerledi ki artık akıllı telefon kullanmayan neredeyse yok denilebilecek kadar az seviyede olmakta. Akıllı telefon kullanıcıları bu kapsamda sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına donanımsal özelliklerden çok tasarımsal açıdan ele alıyor. Telefonun tasarımı hoşuna giden kullanıcılar görüntüye aldanarak satın aldıkları akıllı telefon üzerine hayal kırıklıkları yaşayabiliyor. Bu neden bunu ele alarak sizlere bu konumuzda gerek donanımsal, gerek ise yazılımsal konuda akıllı telefon tercihleri üzerine bilgi vereceğiz.

DÜNYANIN TARTIŞILMAZ DEVLERİ SAMSUNG VE APPLE

Şüphesiz akıllı telefon denince akla gelen ilk iki marka Apple ve Samsung markaları olmakta. Gerek tasarımları, gerek ise fiziksel donanım özellikleri ile kullanıcıların gönlünde taht kuran bu harika akıllı telefonlar her geçen sene çıkardıkları yeni ürünleri ile tüketicileri mağaza önlerinde kuyruklara sokuyor. Bu durum öyle bir hal almış durumdaki birçok kişi daha öncesinden rezerve ederek ilk kendilerinde olmalarını istiyorlar. Donanımsal açıdan baktığımı her iki markanın da oldukça yüksek seviyede olduğunu görüyoruz. Gerek donanım, gerek yazılım, gerek ise özelliklede birçok tüketicinin dikkat ettiği kamera konusu her iki markada da oldukça güçlü bir seviyede.

Samsung akıllı telefon piyasasına girmeden önce de dev bir elektronik ürün üretici erbabında yer alan dev bir marka idi. Bir zamanlar Nokia marka telefonların hüküm sürdürdüğü bu dev platformda şimdi ise iki büyük marka rekabet halinde. Eğer özgür bir kullanım kolaylığı istiyorsanız size ilk önerimiz Samsung serilerinden birini kullanmanız üzerine olacaktır. Android işletim sistemini sağlayan Samsung akıllı telefonlar oldukça rağbet görüyor. Daha stabil, hızlı ve korunaklı, fakat özgürlüğü kısıtlayan bir cihaz istiyorsanız tercihiniz şüphesiz iOs işletim sistemine sahip olan Apple olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri başlıklı makalemizde Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri ve telefon hızlandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*