En Maliyetli 5 Oyun

Oyun dünyası teknoloji ile birlikte her geçen gün gelişiyor. Artık üst düzey özelliklerde üst düzey oyunlar üretiliyor. Rekabet her geçen gün artarken oyun sektörü için çok yüksek paralar harcanmaya başladı. Birçok oyuncu oyunların marketlerdeki fiyatını görünce çok fazla olduğu konusunda şikayet ediyor. Peki ama marketlerde yüksek fiyatlara gördüğümüz oyunların maliyeti üretici şirkete ne kadar? Sizler için piyasadaki en yüksek maliyetli oyunları sıraladık.

 

5.Grand Theft Auto IV

Listemizin ilk sırasında en maliyetli 5 oyunun en ucuzu niteliğindeki Grand Theft Auto serisinin GTA IV oyunu var. Oyun GTA ailesinin sekizinci üyesi. Serinin diğer oyunlarıyla birlikte GTA IV’de aksiyon-macera severlerin vaz geçilmezleri arasında yer alıyor. Oyun 2008 yılında piyasaya sürüldü. Oyunun üretici şirkete maliyeti ise 100 milyon dolar. Oyun serinin diğer oyunları gibi “özgür dünya” oynama özelliklerini sundu. Bununla birlikte GTA serisinde ilk defa çevrimiçi çok oyunculu modu bizlere sundu.

  1. Read Dead Redemption

Listemizin ikinci sırasında Western severlerin yakından tanıdığı Read Dead Redemption var. Açık uçlu aksiyon-macera türündeki oyun 2010 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü. 2004 yılında yayınlanan Red Dead Revolver oyununun isim olarak devamı niteliğindedir. Oyunda eşi ve çocukları devlet tarafından alıkoyulan Jhon Marstoun çete ütelerini yakalamaya çalışır. Oyunun Rockstar Games’e maliyeti ise 100 milyon dolar civarında.

  1. Disney Infinity

Sırada Disney ve Pixar karekterlerini sevenlerin tercihi Disney Infinity var. Oyun içerisinde istediğiniz Disney karekterini satın alıp play sete yüklüyor ve oynuyorsunuz. Oyun 2003 yılında piyasaya sürüldü. Severleri için sadece bir oyun olmayan oyun ilk çıktığında 18 Disney karekterini içeriyordu. İlerleyen zamanlarda Star Wars karekterleri eklenince liste daha eğlenceli bir hal aldı. Oyun 2017 itibariyle satın almaya tamamen kapatıldı. Oyunun Disney’e maliyeti ise 100 milyon dolar.

  1. Star Wars: The Old Republic

En pahalı oyuuna yaklaşırken sondan bir önce Star Wars’la karşılaşıyoruz. Star Wars fanatikleri tarafından çokça tercih edilen oyun 2011 tarihinde sadece bilgisayarlar için yayınlandı. Oyun birbirine yakın özelliklerde Sith veya Jedi taraflarından birini seçerek başlıyor. Sonrasında ise ırkınızı seçiyor ve Star Wars macerasına başlıyorsunuz. Star Wars: The Old Republic oyununu üreticisine maliyeti ise tam 200 milyon dolar.

  1. Grand Theft Auto V

Geldik listenin sonuna. Listenin birinci sırasında listede başka yerlere de sahip olan GTA ailesinin üyesi Grand Theft Auto V var. RockStar Games tarafından 2013 tarihinde yayınlanan oyun aksiyon-macera severlerin göz bebeklerinin arasında yer alıyor. Oyun hala oyun marketlerde yüksek fiyatlardan satılırken oynanmaya da devam etmektedir. Oyunun Rockstar Games’e maliyeti ise 265 milyon dolar. Bu maliyetteki bir oyunun satış fiyatının yüksekliğine şaşmamak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Mart 2018'de çıkacak en iyi oyunlar başlıklı makalemizde Assassin's Creed, devil may cry ve far cry hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*