En Romantik 3 Anime

Amerikan dizileri ve Türk dizileri kadar ülkemizde bir diğer popüler kültür izlenme aracı olarak animeler, izleyenleri tarafında fanatiklik seviyesinde takip edildiği bir gerçek. Kısa süren bölümler, ilginç replikler, hayal gücünün sınırlarını zorlayan sahneler ile izleyenleri farklı farklı duygulara sevk ettiren bu animeler için birçok kişi kategorisine göre öneri aramaktadır. Özellikle uzak doğu Asya ülkelerinde son yıllarda devlet politikası olarak gençler arasında hetero ilişkileri arttırma politikaları birçok aşk temalı animelerin ortaya çıkmasını sağladı. Bizde bu romantik animeler için küçük öneri listesi hazırladık.

Say I Love You
Say I Love You

1) SAY I LOVE YOU

İzlemenizi tavsiye edebileceğim ilk romantik anime şüphesiz ki Say I Love You olacak. 13 bölümden oluşan bu romantik komedi animesi bir okulda geçiyor. Ana kadın karakter olan Tachibana Mei çocuk yaşta iken arkadaşları tarafından ihanete uğrar. Bu ihanetin izlerini derin bir yara olarak taşıyan Mei, lisede iken başına gelen bir olay ile tüm hayatı değişir. Okulda bir gün eteğinin altına bakmaya çalışan çocuğu farkeden Mei sinirlenerek  tekme atmaya kalkışır. Attığı tekme, çocuğa gelmez ve yanlışlıkla okulun en popüler, en yakışıklı çocuğuna denk gelir. Bu an bir kırılma noktasıdır ve büyük bir aşkın başlangıcıdır. Tekmeyi yiyen Yamato Kurosawa o an Mei’ye aşık olur. Ardından ikili yakınlaşmaya başlar ve Mei yalnız geçen yıllarını terk etmeye başlar.

AnoHana
AnoHana

2) ANOHANA

Eğer saf romantizm sizi sıkıyor ve işin içinde biraz gizem olsun istiyorsanız Anohana tam size göre. 11 bölümden oluşan bu mini anime saf aşkın yanında olağanüstü güçlerin durumu ile kendini oldukça  çekici kılıyor. Çocukken herkesin sıkı fıkı olduğu arkadaş grubu vardır. Her zaman bu grubun içinde de bir tane sözle söylenmemiş olan baskın karakter, lider bir kişi olur. Böyle bir arkadaş hayatını anime içerisinde görerek başladığımız bu romantizm rüzgarı büyük bir dramanın başlangıcıdır aslında. 6 kişiden oluşan çocuk arkadaş grubu içinde liderlik vasfını elinde bulunduran Jinta, Menma’dan oldukça hoşlanmaktadır. Bunu açık açık söylemekten hep utansa da hareketleri ile belli etmektedir. Bu durumu fark eden arkadaşları bir gün Jinta’ya bu soruyu sorarlar. Soru karşısında oldukça utanan Jinta arkadaşlarını tersler. Jinta’nın bilmediği şey ise o an o konuşmayı gizliden dinleyen Menma’nın orada oluşudur. Bu cevaba çok üzülen Menma ortamdan ayrılırken bunu fark eden Jinta gönül alabilmek için ertesi günü bekler. Lakin o ertesi gün gelmeden Menma hayatını kaybeder. Bu olay karşısında büyük sarsıntı yaşayan grup dağılır. Aradan yıllar geçer ve bir gün Jinta, Menma’nın hayaletini görmeye başlar. Travmanın eseri olarak düşünse de Menma o eski arkadaş grubunu toplamak için çabalamaktadır. Böylece olaylar başlar.

Ao Haru Ride
Ao Haru Ride

3) Ao Haru Ride

Güzellik başa beladır dedikleri tam bu olsa gerek. Futaba  oldukça güzel bir kızdır. Orta okulda okuyan bu kız güzelliği nedeni ile okulun en popüler isimlerinden biridir. Bu kadar güzel ve popüler olmak beraberinde bazı sıkıntıları getirmektedir. İlk olarak okuldaki diğer kızlar Futaba’ya karşı oldukça dışlayıcı tavırla konuşmayı keser. Zaten arkadaşı olmayan ve sadece güzelliğinden dolayı ilgi gören Futaba için ise okulu katlanır kılan tek şey Tanaka adlı bir erkek öğrencidir. Futaba, Tanaka’dan hoşlanması ile beraber gelişen süreçte Tanaka nedeni bilinmez bir şekilde okuldan ayrılır. İyice yalnızlaşan Futaba okulu kimselerle muhabbet kurmadan sadece derslerine çalışarak tamamlar.

Liseye geçtiği senenin yazında arkadaş edinebilmek adına kaba saba, kirli bir kız olmaya karar vermiştir. Verdiği bu karar için kendini oldukça değiştiren Futaba lise’de hayatının şokunu yaşayacaktır. Çünkü lisede karşılaşacağı kişi orta okulda aşık olduğu Tanaka’dır. Tanaka’yı görünce aldığı kararı sorgulamaya başlayan Futaba kendini yine kararların eşiğine getirecek bir macera sürecine atılmasına neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan CodeGeass: Lelouch of TheRebellion Anime Tanıtım başlıklı makalemizde CodeGeass anime konusu ve CodeGeass: Lelouch of TheRebellion Anime Tanıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*