Evde Para Kazandıran Teknolojik İşler

Merhaba Romalılar,

Günümüz dünyasında kapitalizm son hızla ilerlerken, kapitalizmin getirdiği bazı nimetler insanlara farklı fırsatlar doğurabiliyor. Daha bundan 15 20 sene öncesine kadar evde oturup para kazanmak sadece belirli sayıda kadınların el emeklerine dayalı bir iş türü iken bugün birçok kişi asgari ücret ile çalışmak yerine evinde oturup bilgisayarından para kazanmanın arayışları içerisine girdi. Bu noktada birçok iş fikrinin bulunması, alınan hizmet bedelinin yüksek ücretler olması birçok kişiyi bir patron emri altında çalışmaktan kurtarır oldu. Biz de evinizde çalışarak kazanabileceğiniz işlerin küçük bir listesini yaptık. Gelin listeye hep beraber bakalım…

Grafikerlik

Eğer hayal gücünüz biraz güçlü ve el yeteneğiniz varsa kendinizi dijital sanatlarda yetiştirerek güzel paralar kazanabilirsiniz. Photoshop, İllustrator gibi adobe programlarını kullanmayı bilenler bir çok alanda freelancer dediğimiz özgür iş modellerini alarak birçok kişiden daha fazla para kazanabiliyor. Bir şirketin internet sayfa tasarımı, logosu, kartvizit tasarımı gibi işlerin yanı sıra bilgisayar ve mobil oyunlar için obje ve karakter çizimi gibi daha birçok alanda para kazanabilirsiniz.

Editörlük

Günümüzde birçok kişi internet sayfalarında reklam gösteriminde ya ana geçim ya da ekstra bir gelir olarak baktığı için internet siteleri açıyorlar. Bu internet sitelerinin ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmesinin en önemli unsuru ise şüphesiz ki sitede bulunan yazılardır. Bu yazıları yazmak belirli bir zaman, belirli bir dil bilgisi, belirli bir araştırma yeteneği gerektirdiği için oldukça zahmetli ve yorucu bir iştir. Bu noktada site sahipleri bu işi parayla yapan editörlere yazdıkları yazı karşılığı ödeme yaparlar. Sizde kaleminize ve araştırmacı kişiliğinize güveniyorsanız evinizde oturup yazı yazarak para kazanabilirsiniz.

Youtuber Olmak

Son yıllarda birçok fenomen ismi hayatımıza sokan özellikle genç nesli tamamen etkisi altına alan youtube, yayıncıların yüklediği videolar karşılığında izlenme sayısı ile paralel olarak reklam gösterim ücreti ödemesi yapmaktadır. Eğer sizde bir kaç ekipman (kamera, ışık dekor, mikrofon vs) sahipseniz ve hazırlayabileceğiniz güzel bir içerik türü varsa hazırladığınız videolar sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress mi? Blogger mı? başlıklı makalemizde blogger, wordpress ve wordpress mi blogger mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*