Fortnite: Battle Royale Sistem Gereksinimleri Neler

Oyun seveler genel olarak daha çok oyunculu oyunlar üzerine rağbet göstermektedirler. Buna yönelik olarak stratejik oyun aksamlarını oluşturan savaş tabanlı oyunlar ise daha çok tercih ediliyor. Son dönemlerin en iyilerinden biri olan “Fortnite Battle Royale” oyunu ise bu savaş tabanlı strateji oyunlarından biri olmaktadır. Dünyanın önde gelen oyun üreticilerinden biri olan Epic Games tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun günümüzde Steam üzerinden en çok popüler değerlere sahip olan oyunların başında geliyor. Öte yandan yine Steam’da yer alan  “Playerunknows Battleground” oyununun ücretsiz versiyonu olarak da tanımlanmaktadır. Genellikle Battle Royale başlı başına bir oyun oynama durumundan daha çok Fortnite üzerine çıkmış olan çok oyuculu bir sistem modunu da yansıtıyor.

Ücretsiz PUBG Severlerin Tercihi

Hi-Rez tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen Overwatch emsali bir oyun olan “Palandins” oyunundan hemen sonrasında şimdide Fortnite Royale ücretsiz olarak oyun tutkunlarına sunuluyor. Tabi her ne kadar PUBG olarak tanımlasak da birebir yerini almıyor. Fakat yaptığımız incelemeler ve aldığımız yorumlarda oyunun hemen her anında ve her detayında PUBG izlerine rastlamak mümkün. Buna yönelik olarak oyunun tamamen değil de benzerlikleri ile andırdığını ve neredeyse şeklinden yola çıkartılarak tasarlandığını söyleyebiliriz.

Oyunda en üzücü durumlardan bir tanesi de PUBG oyunu içerisinde yer alan gelişmiş mekanik silahlarının olmaması. Maalesef oyun bu kadar gelişkin bir durum oyuncuya sunmuyor. Fakat bunun dışında oyunun ne denli bir hız içerisinde gelişim gösterdiğini göz önünde bulundurduğumuzda durum gayet iyi ve oyuncuların beğenisini toplamış durumda diyebiliriz. Öte yandan gelecek olan güncellemeler ile birlikte yeni düzey gelişmiş silahların geleceği de tahminlerimiz arasında yer alıyor. Buradaki en kararlı tanımız ise, daha öncesinde de tıpkı Palandins oyununda ardı ardına gelen binlerce güncellemelerde de olduğu gibi ortaya çıkan silahlar ve diğer etki alanları üzerine olmaktadır.

Mekanik Oynanış Durumları

Oyun yapı itibariyle 100 farklı oyuncunun ikiye bölünerek savaşa girme halini ele alıyor. Ortak bir nokta da savaş halini ortaya koyan oyunun geçtiğimiz Aralık ayında gelen güncellemesi ile birlikte farklı modlarda ortaya çıkmış bulunuyor. Bu modlar arasında takım dışında da tek başınıza savaşa katılabiliyorsunuz. Her ne kadar bağımsız olma durumunuz ortada olsa da bunun dezavantajları da elbette ki var. Yeni güncellemeler ile gelen ek modlarda 50’ye 50 takım savaşlarının var olduğunu da söylemekte fayda var.

Fortnite Battle Royal Sisteme Gereksinimleri

FORTNİTE BATTLE ROYALE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen 
İntel İşlemci Core i3-4330TE 2.4GHz  Core i5-3470T 2.8GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 805 Phenom II X4 B99
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GT 520 v2 GeForce GTX 750
AMD Ekran Kartı Intel HD Graphics 4000 Radeon R9 260 (OEM)
RAM  4 GB  4 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 10  DirectX 10
Saklama Alanı  18 GB  18 GB

 

Not: Oyunu kurduktan sonra gelen güncelleme ile birlikte ortalama 20 GB kadar alan kapsadığını söyleyebiliriz. Ek olarak oyunun geliştirilmesinde büyük katkılar sağlayan üretici sürekli olarak yeni güncellemeleri de ekliyor.

Bir önceki yazımız olan PUBG'a Benzeyen En İyi 5 Oyun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*