Gangsta Anime Konusu ve İncelemesi

Son yıllarda Dünya genelinde artan sansür ve çocuk koruma programları nedeni ile +18 olarak nitelendirebileceğimiz yapımlar pek ortaya çıkmıyor. Böyle bir ortamda büyük bir cesaretle yayın hayatına başlayan Gangsta izleyenlerine anime süresi boyunca bolca +18 duyguların tatminini sağlıyor. İçeriğinde şiddet, kan, dövüş, hayat kadınları, uyuşturucu gibi birçok ögeyi barındıran anime izleyenleri tarafından çok sevilse de belli sebeplerden dolayı erken final yaparak 12 bölümde bitmiş çerezlik bir anime serisi oldu. Konusuna biraz değinecek olursam

GANGSTA ANİME KONUSU

Şehir dekorları, insanların isimleri ve yaşam tarzlarına bakılırsa tahminimce İtalya’da yer alan Ergastulum adlı şehir diğer şehirlerden farklı bir yapıya sahiptir. Bu şehrin resmi yönetimi devlet kanallarına ait olsa da şehrin asıl yöneticileri mafya olan 4 ailedir. Bu 4 aile yıllar önce anlaşma yaparak şehrin belirli bölgelerini paylaşarak dengeyi sağlamaktadırlar. Bu şehirde her iş bu mafya ailelerinin kontrolünde gerçekleşmektedir. Bunun dışında şehirde normal insanlar ve insan üstü güçlere sahip alacakaranlık adı verilen güçlü insanlar bulunmaktadır.

Bu noktada başrol karakterlerimiz Worrick ve Nic ile tanışıyoruz. Worrick normal bir insan olsa da Nic üst düzey güçlü bir alacakaranlıktır. Şehirde bulunan alacakaranlıklar ya polise ya da mafyaya çalışırken bu ikili bağımsız bir yapıdadırlar. Dengeli süren şehir yaşantısında ufak tefek işler yaparak geçimlerini sağlayan bu ikili bir gün polis şefinin, hayat kadını satıcısı barry ile ilgili verdiği görev üzerine olaylar patlak verme noktasına gelir. Birileri şehrin dengesini ve huzurunu bozmak için planlar yapmaktadır. İşin içine alacakaranlıklar, mafya ve polis girecektir. Safların belirlenip daha şiddetli çatışmalara yol açacağı olaylar silsilesinde Ergastulum şehri huzurlu günlerinden çok uzağa gidecektir.

Toplamda 12 bölümden oluşan anime izleyicilerine çerez tadında ama damakta kalan bir yapım olarak geldi. Yapımcı şirketin iflas etmesi nedeni ile erkenden sonlandırılan animenin önümüzdeki yıllar içerisinde başka bir stüdyo tarafından alınıp tekrardan yayınlanıp yayınlanmayacağı ise belli değil. Bunu zaman içinde bekleyip göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan One Piece Anime Konusu başlıklı makalemizde monkey d. luffy, one piece evreni ve one piece teorileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*