Goken, Steam Erken Erişim’de Yerini Aldı

Goken, Steam Erken Erişim’de Yerini Aldı

 

Goken, açık dünya aksiyon ve rol yapma oyunudur. Az bir zaman önce Steam platformu aracılığı ile satışa çıktı. Monster Drive Revolution, Ayakashi Hyakki Yagyou Kiwami gibi akıllı telefon tabanlı oyunlar sayesinde tanınmıştır. Japonya merkezli olan Gianty, açık dünya aksiyon türü bir rol alma oyunu olan Goken için erken erişim süreci başladı. Aksiyon dolu oyunu erken erişimde denemek isteyenler Steam aracılığı ile 14,99 USD (53 TL) karşılığında oyuna sahip olurlar.

Oyun Hakkında

Goken, aksiyon sınıfında eski ve başarılı açık dünya oyunlarının tüm iyi yanlarını toplayıp, old school oyuncularına keyifli ve nostaljik dolu zamanlar geçirmesini hedefliyor.

Eski zamanda insan ve Tanrıların birlikte yaşadığı anlarda, Tanrılar tarafından dövülen 5 kılıca sahip olan bir kılıç ustası yaşamaktadır. Bu kılıç ustası dünyaya barış ve adalet getirmek için kılıçlarını kullanıyor. İnsanlar kılıç ustasını ‘beş kılıcın hükümdarı’ olarak adlandırıyorlar. Bu insanların Tanrıları yücelttiği bir gün ‘beş kılıcın hükümdarı’ bilmedikleri bir neden dolayı Tanrıların karşına dikilir. Tanrı Ozone, kızgınlığı ile birlikte tüm gücünü, kılıç ustasını Kılıç Zirvesi olarak adlandırılan Dağın tepesine sürmeye çalışır.  Masal Cardina’nın ufak bir köyün yakınında 2 tarafın savaşından 5.000 sene sonra başlamıştır.

Oyunun Özellikleri

Eşsiz açık dünya mekanikleri: ‘quarter view’ mekaniğe sahip olması ile harita geçişleri, ara sahneler bakımından oyun üst seviyelere çıkması için kusursuz bir şekilde hazırlığı yapılmıştır.

Gerçek zamanlı stratejik aksiyon tabanlı dövüş sistemi: Goken, oyuncuların zevkli kombo saldırıları yapabilmek için 2 temel saldırı tuşu içeriyor. Her bir saldırı tuşu için istediğiniz silahı seçebilirsiniz.  Bosslar, etap aldatmacaları ve canavarlar oyuncuyu stratejik düşünmeye yönlendirir. Bu arada saldırı tuşlarına doğru ekipman atanması büyük önem taşır.

Kişiselleştirilebilir Dövme Sistemi: kullanılan dövmeler oyuncunun kahramanına bazı özellikler sunar. Sağlık (HP) ile Dayanıklık Puanı’nın (SP) üst sınırını geliştirebilmek, yeni özel hareketlerin kilidini açmak gibi olanaklar sunacak.

Neden Early Access?

Zamanı geçen JRPG çeşidini iyi bir şekilde kitabına uygun olarak temsil etmek istiyor. Ayrıca Goken, oyun dünyasının altın çağı olarak anılmakta olan unutulmaya başlamış eski oyunlardan esinlenerek yapılmıştır. Yaptığı açıklama ile Gianty, Goken’i herkesin istediği bir oyun haline getireceklerini söyledi.

Oyun ne kadar süre Erken Erişim Sürecinde olacak?

Oyun stüdyosu bu süreç için 2 aylık bir plan hazırladıklarını, oyuncuların ihtiyaçları karşılanmadığı sürece bu süreyi daha da uzatacaklarını söyledi.

Goken’in Bitmiş Sürümünde Neler Değişecek?

Şimdilerde oyun içinde bulunan bazı hataların giderilebilmesi ve bulunan bazı özelliklerin geliştirilebilmesi ile birlikte birçok yenilikler eklenecek:

  • Steamworks için ayarlamalar
  • Kullanıcılara özel mod için tasarlanan ada
  • Karakter kişiselleştirmesi için düzeltilmeler yapılacak
  • Ek yan görevler
  • Tekrar edilebilir Kolezyum modu
  • Dungeons (ek zindanlar)

 

 

Bir önceki yazımız olan En Çok Oynanılan 5 MMORPG Oyunu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*