Google Görüntülü Reklam Ağı Nedir

Daha önce “Google İçerik Ağı” olarak ta tanımlanan görüntülü reklam ağını sunmaktadır. Ek olarak resimler, videolar ve diğer zengin medya dosyalarının AdWords reklamlarında yer alan büyük bir web site kitlesini oluşturmaktadır. Google görüntülü reklam ağı aralarında yer alan Youtube, Google, Gmail, Google Haritaları, Blogger ve daha birçok farklı ünlü arama motoru desteklemektedir. Aynı zaman’da yüksek ziyaretçi trafiğine sahip sitelerin yer aldığı kitlelerden oluşmaktadır. Bu ağ internet ortamını kullanan kitlenin neredeyse %80’nini kapsamaktadır.

AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Kullanıcılar arama motorları üzerinden belirli bir kaynak aradıklarında ortaya sunum koymaktadır. Buda size ait reklamları sitelerde gördükleri zaman konuyla alakalı olarak ulaştıkları zaman AdWords üzerinden vermiş olduğunuz kitlesel reklamın etkili bir şekilde kullanıcıya hedef sonuç olarak belirlemesini sağlar. Google Display Network ise bunun daha farklı bir metodu olan ve genel olarak bilgi aramalarından oluşmaktadır. Sadece siteler bünyesinde yer alan konuların aralarında gezerek size ait reklamların bu sitelerde “Google Reklam Alanı” olarak kabul edilmekte olan reklamları görmektedirler.

Bu kapsamda ülkemizde yaşayan birçok site sahibi genellikle sitelerini Google’den para kazanmak suretiyle geliştirdikleri için düzensiz kılabiliyor. Yani darmadağın ve ziyaretçiyi yoran bir site, aynı zaman’da her yerde reklamların çıkması ister-istemez ziyaretçileri sıkabiliyor. Bu nedenle sizinde reklamlarınız konuyla alakalı veya alakasız olarak bu sitelerde görünmesi ziyaretçilerin nezdinde yer aldığı için siteyi terk etme durumunda reklamlarınız boşa gidecek şekilde durmakta.

Metinsel reklamlar bu kapsamda karışıklık içerisinde yer alacağından ötürü ziyaretçiye hoş gelemeyebilir. Bu nedenle reklamlarınızı genellikle hareketli banner veya görsel olarak hazırlamanız ve buna kitlesel bir göz açısı bırakmanız oldukça önemlidir. Bunların yanında videolu reklamda en popüler reklam türleri arasında yer almaktadır. Google reklamları arasında metin yazılar yerine kullanacağınız hareketli banner veya videolu reklam sayesinde hem daha kaliteli bir reklam olanağı sunma, hem de ziyaretçilere görsellik açısından ve buna merak salıp tıklamaları için önemli bir hamle yapmış olacaksınız. Doğru ve yerinde hazırlayacağınız Google içerik reklamları sayesinde marka bilinirliği yüksek bir değere sahip olacak olan markanız sayesinde kısa süre içerisinde büyüme de gösterebilirsiniz.

Google Reklam Ağları Ne Gibi Faydalar Sağlıyor?

Hemen yukarıdaki paragraflar içerisinde de bahsettiğimiz üzere web sitenizin bilinirliği bu saye de daha popüler bir hale geliyor. Görsel olarak sunduğunuz reklamlar doğrultusunda sitenizin neye indeksli olduğu da diğer belirtileri arasında olmaktadır. Görüntülü reklam ağı sayesinde sattığınız ürün veya vermiş olduğunuz hizmetin de nakşedildiğini söylemekte fayda var. Bu da elbette ki internette sizi veya size yönelik bir hizmet ve ürünün bulunabilmesi için ön plana çıkarma aşamasını sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Pubg Yeni Tropikal Haritası Geliyor başlıklı makalemizde PUBG yeni harita ve Pubg Yeni Tropikal Haritası hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*