Google Play Store’de En Çok İndirilen 5 Oyun

Akıllı telefonlar sayesinde neredeyse tüm işlerimizi halleder olduk. Bununla birlikte hoşça vakit geçirebilmemiz için yapılacak çok şey var. Bunların başında da mobil oyunlar var. Son yıllarda mobil sektörün gelişmesiyle birlikte oyunlar da popilerleşti. Artık çokça oynanır oldular. Sizler için Google Play Store’den en çok indirilen mobil oyunları sıraladık.

5.Hill Climb Racing

Listemizin ilk sırasında ilk 5 oyun arasında en az indirilen Hill Climb Racing var. Oyun Fingersoft tarafından 2012 yılında marketteki yerini aldı. İki boyutlu oyunda amaç belirli bir süre içerisinde aracınızla çeşitli zorluklardaki parkurları geçerken altınları toplamak. Bölümler ilerledikçe daha da zorlaşmakta. İlerleyen bölümlerde başarı elde etmek içinse topladığınız altınlarla aracınızı geliştirmeniz veya yeni araçlar satın almanız gerekmektedir. Oyun Google Play Store’den 100 milyonun üzerinde indirildi.

4.Temple Run 2

Sırada sonsuz koşu türündeki oyunların öncüleri arasında sayılacak Temple Run ailesinin ikinci oyunu var. Oyun Imangi Studios tarafından 2013 yılında piyasaya sürüldü. İlk oyun Temple Run 2011 yılında İOS platformuna geldiğinde büyük ilgi toplamıştı, serinin devamında ise boynuz kulağı geçti ve Temple Run2 en çok indirilen oyunlar listesine girdi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi oyunda sonsuz bir koşu var. Sürekli koşarken engellerden kaçıp, altınları toplayıp, peşinizden gelen yaratığa yakalanmamanız gerekiyor. Oyun Android markette 500 milyonun üzerinde indirildi.

3.Pou

Listemizde bir sonraki sırada Pou var. Oyun Paul Salameh tarafından 2012 yılında geliştirildi. Pou bir evcil hayvan oyunu. Kendi Pou’nuzu seçip istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz. Kendi Pou’nuzu beslemek, sağlığını kontrol etmek, temizlemek, uyutmak ve canı sıkılmasın diye oyununu oynatmak bizim görevimiz. Pou’ya birçok farklı oyun oynatabiliyoruz. Bu oyunlar markette olan diğer oyunlara benzese de hepsinin bir arada olması oynayış açısından avantaj oluşturuyor gibi. Oyun Google Play Store’den 500 milyonun üzerinde indirildi.

2.Candy Crush Saga

Listemizde sondan bir önceki sırada zirvenin ortağı Candy Crush Saga var. Facebook’tan da hatırlayabileceğiniz oyun King.com tarafından 2012 tarihinde markette yayınlandı. Oyunda amaç aynı renkteki şekerleri birleştirip patlatmak. Şekerler patlayıp yok oldukça seviye atlıyoruz. Şekerlerin özelliklerine göre ise farklı patlama şekilleri var. Android marketten 500 milyonun üzerinde indirilen oyu aynı zamanda en çok hasılat yapan oyunlar arasında yer alıyor.

1.Subway Surfers

Listemizin birinci sırasında yer alan ve en çok indirilen mobil oyun tahtında oturan Subway Surfers var. Spor-aksiyon türündeki oyun 2013 yılında piyasaya çıktı. Oyun sonsuz koşu şeklindedir. Bir tren yolunda koşarak altınları toplamayı ve aynı zamanda da arkadan koşan bekçi ve köpeğinden kaçmayı amaçlar. Oyunun Android marketten indirilme sayısı ise 500 milyonun üzerinde.

Bir önceki yazımız olan En Maliyetli 5 Oyun başlıklı makalemizde en pahalı oyunlar, GTAV ve Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*