Horizon: The Frozen Wilds Oyun Tanıtımı

Horizon: The Frozen Wilds Oyun Tanıtımı

 

Oyunun bu denli çok fazla sevilmesinin nedenlerinden biri grafikler ve oynanışıdır. Mücadeleleri zor olsa da oynayış bakımından rahat bir yapımdır. Horizon Zero Dawn’ın genişleme sürümü olan The Frozen Wilds merakla bekleniyordu. Oyun yeni bir alan eklediği hikâye ile sevenleriyle buluşuyor. Oyunu sona erdirip son katır noktasına geri döndüğünüzde, ek pakete kolayca girmeniz mümkün. Şayet hala devam ediyorsanız ek pakete girebilmek için oyunun 2/3’i olan ‘’A Seeker at the Gates’’ görevini bitirmiş olmanız lazım. Oyunun ilk bölümlerinde bu ek pakete giremezsiniz. Bir diğer şart da 30. Seviyenin üstünde olmanız, size sunulan görevi bitirdiyseniz zaten bu seviyeyi geçmiş olursunuz. Eğer oyunun kayıtlarını sildiyseniz, yapım ekibi bu konuda size çare buluyor. O da 30. Seviyede olan bir karakter ile giriş yapabilme şansınız oluyor.

Ekipmanların Önemi

Oyunun ek olan bu paketi oyun ile karşılaştırdığımız zaman biraz zordur. Ekipmanlarınız, kıyafetler ve bazı karakter seviyeleriniz tam olmazsa, boss mücadelesinde epeyce zorluk yaşıyorsunuz. Horizon Zero Dawn’ın, ek paketine giriş yaptığınızda biraz zorlanmanız normal, çünkü ek pakette robotlarda hangi silahların iyi olduğunu anlamanız zaman alıyor. Diğer oyunu oynayanlar çok iyi bilir oyunun ek paketi haritanın üst köşesinde bulunan patikadan başlıyor. Sadece yeni oyunda bu harita daha da büyüyor ve bölgede ki şartlar çok zorlaşıyor. Bölgenin çoğu bölümü karlar altında ve dağları tırmanırken zor şartları da hissetmiş oluyorsunuz. Genellikle soğuk ve yağışlı olsa bile kış güneşi oyunun gösterişini ortaya çıkarıyor.

Ek Paketin Oyuna Sunduğu Yenilikler

Ek paketi oynayış bakımından çok fazla yenilikler içinde barındırmıyor. Yalnızca yeni zırhlar, silahlar ve robotlar oyuna dahil edilmiş. Bir diğer eklenen yeni özellik de Bluegem para birimidir. Yani bir takım özel içeriklere bu parayla sahip olabiliyorsunuz. Oyunda seviye sınırı arttırılmış, kullanması eğlenceli silahlar ve sizi zorlayacak rakipler de mevcut. Yeni bölgeye girdiğiniz anda sizi Banuk kabilesi bekliyor. Kabilenin başına gelen sorunlardan haberdar oluyorsunuz ve kabileler arasındaki çekişmelerin anlatıldığı bir hikayedir. Daha sonra ana oyunda olduğu gibi gizli ses kayıtları, lanetlenmiş bölgeler, av görevleri birçok yeni özellik bu bölümde karşımıza çıkıyor. Ayrıca Tallneck için ayrı bir görevi de tamamlamanız lazım.

 

Yalnızca görevlere adapte olsanız dahi 10 saatten fazla bir oynayışa sahiptir. The Frozen Wilds, karlı teması ve oyun alanları ile dikkatleri üzerine topluyor. Ana oyunu oynayıp eğlendiyseniz, ek oyunu mutlaka denemeniz gerekir. Eğer ilk seriyi daha önce denemediyseniz ilk olarak oradan başlamanızı tavsiye ederiz. İlk seriden ek pakete kadar çok sürükleyici bir hikâyeye sahip olan The Frozen Wilds, teması ve oyun sahneleri ile yeniden kendine hayran bıraktı.

 

Oyunda birde kule makineleri yer alıyor. Bu kuleler etrafta bulunan diğer makineleri iyileştirmesi nedeni ile ilk olarak bunlara yönelmeniz gerekebilir. Oyuna eklenen makinelerden Scorcher gerçekten de aşırı hızlı ve Fireclaw ile Frostclaw da güçleri ile ön planda. Güçlü silah ve donanımları hemen almaya çalışın böylece daha iyi mücadele etmiş olursunuz. Oyun PlayStation 4 de oynanması mümkün ve ülkemizde oyunun fiyatı 60 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile’da Botlara Karşı mı Oynuyoruz? başlıklı makalemizde bot, Fortnite ve mobile hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*