İlk Türk Yazımı Anime Yazılmaya Başlandı

İlk Türk Yazımı Anime Yazılmaya Başlandı

Facebook grubu, Anime Universe yöneticilerinden ilk “Türk” yazımı anime yazıma başlandı. Sizcede Türk’lerden böyle bir atalım gurur verici değilmi?

Yaptığımız röportaj’da animenin çoğu bölümünü önümüzdeki yazda okuyabileceğimizi duyduk röportaj’da kısa zamanda sayfamızda olucaktır.

Size şöyle kısaca bir özet çıkarayım aslında ben animenin 1. bölümün tamamen okudum gerçekten sürükleyici bir anime olacak gibi duruyor.

Animeden Kısa Bir Özet

”Hikayemiz, önceki Şeytan Kral’ın 4 tür arasında çıkardığı büyük savaş sonrası, 4 tür arasında barış anlaşması imzalanmasıyla ve savaş sonrası ortaya çıkan ordu büyüklüğündeki terörist gruplarını yok etmek amaçlı kurulan Star School’da geçmektedir.
Kahramanımız Akira ve en iyi dostu Hideki, çocukluklarını kilisede geçirmiş birer yetimdir, okul müdürünün ısrarı ve Başrahip’in isteği üzerine Star School’a transfer olmaları, kahramanlarımızın gece hayatını rahat yaşamalarına engel olmasının yanı sıra Akira’nın eski çocukluk arkadaşı Miyuki ile karşılaşması üzerine olaylar iyice karmaşık bir hal almıştır.”

Bu animede bir Türk karakter bulunacağı ve ismine bir etkinlik sonucu karar verileceği açıklandı

Etkinlik detayına buraya tıklıyarak ulaşabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yabancı Animelerdeki Türk Esintileri başlıklı makalemizde anime türk, türk anime ve Yabancı Animelerdeki Türk Esintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*