İnstagram Dondurma – İnstagram Hesabını Geçici Olarak Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda sizlere birçok uygulama kullanıcısının da merak ettiği Instagram dondurma veya Instagram hesabını geçici olarak kapatma gibi merak edilenlere cevaplar sunacağız. Şüphesiz birçok sosyal medya ağını geride bırakan ve yüzyılın en muhteşem uygulaması olan Instagram birçok kişinin artık vazgeçilmezi haline gelmiş bulunmakta. İnsanlar günlük yaşantılarını, tatil, gezi ve daha birçok farklı aktivitesini artık fotoğraflar çekerek dostlarına veya hiç tanımadığı takipçilerine bile sergiliyor. Kimileri bu yollarla ünlü bile olmakta ve fenomen olanları saymıyoruz bile. Instagram kullanmak birçok kişi için alışkanlık halini alsa da bu uygulamayı çeşitli nedenlerden ötürü terk edenlerde oluyor. Özelliklede sevgili veya eş durumları Instagram hesaplarının kapanmasındaki en büyük etken olurken iş hayatı üzerine de hesaplarını donduran veya bir süreliğine kapattıran kişilerin sayıları da bir hayli yüksek.

Instagram hesapları sadece sevgili ve eş konusunda değil aynı zamanda işlerine engel olan ve bu doğrultuda bir süreliğine ara veren kişilerinde bulunduğunu söylemekte fayda var. Özelliklede çalışanların Instagram veya diğer sosyal medya hesapları yüzünden işlerinden kovuldukları bile oluyor. Buna ek olarak kendi işlerinde de kötü ilerleyişlerin sorunlarını Instagram kaynaklı olduğunu belirtip hesaplarını donduranlar bile mevcut. Şimdi gelelim hesapların nasıl dondurulduğu veya geçici olarak nasıl kapatıldığına dair bilgileri sizlere aktarmaya.

Instagram Hesabını Tamamen Silmek

Instagram hesabınızı kökünden silme gibi bir fikriniz var ise bu işlemi yaptıktan sonra tekrar kendi bilgileriniz ile bu hesabı açamazsınız. Veritabanına gönderilen talimat neticesinde bir daha hesabınıza giriş yapmanıza izin verilmemektedir. Buna ek olarak o hesap içerisinde kullandığınız bilgiler, fotoğraf ve video paylaşımı gibi tüm var olan değerlerinizde otomatik olarak silinmektedir. Bunun için herhangi bir geri dönüş olmadığını iyice aklınıza kavramalısınız. Fakat tamamen silmek yerine hesabınızı dondurarak bir müddet ara verebilir veya dilediğiniz zaman tekrar giriş yapabilirsiniz. Böylelikle hesabınızda bulunan resim, video ve diğer tüm kişisel verilerinizde silinmeyecektir. Eğer bu konuda kati kararınız hesabınızı tamamen silmek yönünde ise “buraya” tıklayarak hesabınızı pasif hale getirip silme işlemi talebinde bulunabilirsiniz.  Fakat burada unutulmaması gerekilen en önemli nokta hesabı silmek için akıllı telefonlardan değil, bilgisayar üzerinden yapabilmeniz durumudur. Çünkü Instagram akıllı telefonlar üzerinden sadece hesabı dondurmak ile ilgili sayfalara yer vermekte. Yani profilinizi silmek istiyorsanız, bilgisayar üzerinden giriş yapmanız gerekecektir.

Instagram Hesabını Geçici Olarak Dondurma

Instagram hesabını tamamen silmek yerine dondurmak daha mantıklı olacaktır. Bu öneriyi hemen yukarıda da size bildirmiştik ve şimdi hesabın nasıl dondurulacağına ilişkin bilgiler vereceğiz. Hesabınızı dondurmanızın faydası bilgileriniz, foto ve videolarınızın sadece dondurma tarihinden başlayarak sizin tekrar giriş yapacağınız tarihe kadar görünmez olmasıdır. Böylelikle siz uygulama içerisinde olmadığınız zamanlar kimse bunlara erişemez ve hiçbir şekilde yorum veya beğeni gibi durumları da gerçekleştiremezler. Instagram hesabınızı dondurmak için ise “buraya” tıklayarak karşınıza çıkacak olan sayfa yönergelerini iyi takip etmeniz gerekecektir. Eğer daha önce bu sayfaya erişim sağlamış değilseniz, otomatik olarak farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfa içerisinde karşınıza Instagram hesabınızı neden kapattığınızı soran durumlar çıkacaktır. Bunlar;

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım,
  • Gizlilik ile ilgili endişeler,
  • Ara vermek istiyorum,
  • Takip edecek kişileri bulamıyorum,
  • İkinci bir hesap açtım,
  • Son olarak “Başka bir şey” adında durum belirtisi bulunmaktadır.

Not: Eğer hesabınızı dondurma gibi bir düşünceye sahipseniz mutlaka giriş bilgilerinizi not etmelisiniz. Birçok kişi hesap açarken girdiği kullanıcı adı, şifre veya GSM numarasını unuttuğu için dondurdukları hesaplara tekrar erişim imkanı yapamamıştır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Herkesten Sil Özelliği Nedir - Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*