Instagram Şuan Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook tarafından satın alınan bir diğer popüler uygulama olan Instagram sürekli kendini güncelleyen ve bu kapsamda kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet veren bir uygulamadır. Her ne kadar birtakım özellikleri kullanıcıları tarafından olumsuz yorumlara maruz kalsa da birçok önemli özellikleri ücretsiz olarak sunması kullanıcıların hoşuna gitmektedir. Son dönemlerde karşımıza çıkan mesajlaşma bölümündeki “şuan aktif” özelliği ise birçok kişi tarafından beğenilmiş, bazıları tarafından da rahatsız olunmuş bir eklenti özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim kullanıcıların kendi aralarında bu tür özele kaçacak hissini yaratan özelliğin kapatılması da merak edilen sorular arasında yer alıyordu. Sonunda gelen güncelleme ile birlikte Instagram şuan aktif özelliği kapatma durumuna da kullanıcılar kavuşmuş oldu. Konumuzun devamında göstereceğimiz yöntem ile birlikte bu aksamı çalıştırmak mümkün olmakta.

Instagram Şuan Aktif Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu aksamı çalıştırabilmek için özel bir uygulama veya ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Çeşitli web sitelerinde kullanıcıları tuzağa düşürmeye yönelik birtakım uygulamalar bulunuyor. Bu sitelerden indirilen uygulamalar akıllı telefonunuzda bulunan rehber, özel resim ve videolarınız gibi birçok envanteri çalmaya yönelik yazılımlar içermektedir. Resmi web siteler olmadığı sürece uygulamaları indirmemeniz gerektiğiniz hemen her fırsatta dile getiriyoruz. Bu durum bunun içinde geçerli olan bir kavram olmaktadır. Bu kapsamda sadece Instagram üzerinden birkaç adım doğrultusunda yapabileceğinizi de söylemekten kaçınmayalım. Hemen aşağıda maddeler halinde sıraladığımız yöntem doğrultusunda Instagram aktif özelliğini kapatma olanağına sahip olabilirsiniz. Bir dakika dahi sürmeyen bu işlem ile birlikte artık arkadaşlarınıza karşı aktif özelliğinizi kapatmış olacaksınız.

  • Instagram uygulamasına girdikten sonra kendi profilinize ulaşın,
  • Ekranda sağ üst köşede bulunan “üç nokta” simgesine tıklayarak burada bulunan Seçenekler menüsüne erişim sağlayın.
  • Menü kapsamında yer alan “Ayalar” bölümünü bulduktan sonra karşınıza çıkacak olan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini pasif hale getirerek aktif olma durumunuzu kökünden kaldırabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem ile birlikte aktif görünme durumunuz kapanır, ek olarak sizde başkalarının aktif olma durumunu görememektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da GIF Nasıl Paylaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*