Instagram’da Doğal Yollarla Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır?

Konumuz dahilinde sizlere Instagram’da takipçi arttırma yöntemleri ile ilgili en doğru bilgileri aktararak bu kapsamda takipçi sayınızı arttırmanızda yardımcı olacağız. Çağımızın en popüler uygulaması olan ve oldukça yüksek bir üye kitlesine sahip olan Instagram, kişisel ve kurumsal olarak da hizmet veren, süreklilik arz eden bir platform olmakta. Bu doğrultuda gerek kişisel hesap, gerek ise kurumsal hesaplara sahip olan kişi veya kişiler Instagram sayfalarının popüler olabilmesi üzerine mesai harcamaktadır. Instagram takip arttırma genellikle kurumsal veya daha farklı bir alan olan butik ürünler üzerine satış yapan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Takip taleplerinin yüksek olması olası satış hacimlerini büyüteceğinden sürekli takipçi kasma peşinde olmaktadırlar. Aynı şekil kişisel hesaplarda da uygulanmaktadır. Bir doğa fotoğrafçısı veya farklı fenomenlik peşinde olmak isteyen kişiler takipçi arttırma tekniklerine başvurmaktadırlar. Gelelim Instagram takipçi sayısı nasıl arttırılır sorusuna cevaplar sunmaya.

Hashtag Kullanarak Takipçi Sayısı Arttırma

Kurumsal markanız veya kişisel hesabınız için fark etmeksizin sosyal medya stratejilerinden faydalanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu doğrultuda oldukça işe yarayan ve birçok kişinin de uygulamakta olduğu “Hashtag” yöntemini kullanabilirsiniz. Hem hızlı, hem de kolay bir yöntem olan hashtag ile Instagram takipçisi kasma yöntemiyle sizlerde hem kişisel, hem de kurumsal markanızın takipçi sayısını kolaylıkla yükseltebilirsiniz. Instagram uygulaması kullanıcılarına her bir fotoğraf altı hashtag limiti olarak 30’a yakın müsaade etmektedir. Doğru hashtag’lar sayesinde kısa süre zarfında yüksek bir takipçi performansını yakalayabilirsiniz. İlgi çeken tags’lar üzerinde durarak konunuz ile alakalı takipçilerinizin olmasını sağlayabilirsiniz.

Sürekli Düzen İçerisinde Paylaşımlar Yapın

Eğer Instagram’da yüksek bir takipçi profiline sahip olma gibi niyetiniz var ise mutlaka istikrarlı düzen içerisinde hesabınızı kontrol etmelisiniz. Belirli veya uygun anları yakalayarak paylaşacağınız durumlarınızı mutlaka düzen içerisinde sağlamalısınız.  Düzenli olarak paylaşımlar yapmanız durumunda sayfanız güncel olacağından ötürü arama kısmında sürekli olarak size ait paylaşımlara yer verilecektir. Bu da organik bir şekilde takipçi sayınızı yükseltmenizi sağlamaktadır.

Sorular Sorun, Beğenin ve Yorumlar Yapın

Birçok konumuzda da sürekli olarak değindiğimiz “etkileşim” etkeni bu konuda da yerini alıyor. Takipçi sayısını arttırmak için birebir olan ve tamamen Instagram araçları kapsamında yer alan yorum yapma, beğenme ve soru sorma durumları tamamen Instagram tarafından size doğal olarak sunulmaktadır. Instagram sayfanızın temel amacını oluşturan benzer sayfalara yorum yapmanız size oldukça takipçi kazandırmakta. Örneğin ayakkabı satan bir marka sayfasına sahipseniz, en güzel ayakkabı modelleri kapsamında sürekli olarak modayı tanımlayan sayfalara yorumlar ve beğeniler yaparak kullanıcıların sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Takipçi Hilesi

Son olarak önermediğimiz fakat yine de birçok kişi tarafından uygulanan Instagram takipçi hilesi üzerine sizlere bilgileri sunacağız. Instagram takipçi kasma olarak da adlandırılan ve özelliklede Türkiye’de birçok kullanıcının bu izlediği yol sayesinde ciddi takipçi sayısına ulaştığını söylemekte fayda var. Instagram takipçi satın alma veya benzeri isimlerle kurulan web siteleri bulunmakta. Bu siteler çeşitli paketler sunarak kişinin dilediği paketi seçmesiyle işlem yapmaktadırlar. Her ne kadar tamamı organik takipçi olarak belirtse de, aslında birçoğunun yapmış olduğu takipçi hizmetinin organik olmadığını belirtelim. Anlık olarak beğeni veya takipçi sayısını arttırmanızda yardımcı olan bu kanallar çeşitli ücretler dahilinde pakete göre hizmet vermektedirler. Bizler bu kapsamda sizlere bu tür yollarla hileler yapmanız yerine hemen yukarıda da belirttiğimiz tamamen organik ve sağlam bir takipçi arttırma tekniği ile işlem yapmanızı öneriyoruz. Bu konu üzerine kararlarınızı vererek başlamanız en sağlıklısı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Herkesten Sil Özelliği Nedir - Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*