Instagram’da GIF Nasıl Paylaşılır?

Instagram her geçen gün yeni özellikleri bünyesine katarak milyarı aşan kullanıcılarına daha kapsamlı bir hizmet vermeye devam ediyor. Buna yönelik geçtiğimiz aylarda hikayeler için ortaya çıkan gif ekleme özelliği yakın zamanda da durum olarak paylaşılan bir özellik olarak sunulmaya başlandı. Konumuzun devamında sizlere Instagram’da GİF nasıl paylaşılır ve ne gibi adımlar izlenilmelidir üzerine önemli detaylar sunacağız.

Instagram GIF Destekliyor Mu?

Instagram GIF kapsamında bulunan resim paylaşımlarına şuan sadece “Hikayeler” alanında izin vermektedir. Instagram Stroies ile sınırlı olan bu özellik sadece hikayeler bölümünde paylaşmanıza vesile olmaktadır. GIF çıkartmaları ile resimlerinize yeni renkler katarak paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Paylaşım ekranında bulunan GIF Stickers bölümünden dilediğiniz GIF sembolüne tıklayarak hemen ardından ise GIPHY’nin en gelişmiş GIF arşivinden dilediğiniz görseli seçerek resminize entegre edebiliyorsunuz. Sürekli güncelleme kapsamında bulunan Instagram ve bu özellik ileriki zamanlarda GIF görsel paylaşımı olarak da karşımıza çıkacağa benziyor. Şimdi gelelim detaylıca GIF görsellerini nasıl Instagram’da kullanacağınıza.

Instagram’da GIF Kullanımı Nasıl Oluyor?

Öncelikli olarak herhangi bir indirdiğiniz GIF görselini kullanamıyorsunuz. Instagram’da GIF kullanımı için gerekli olan uygulamayı indirdikten sonra Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlarınızdan kullanımını yapabilmektesiniz. Bunun için Instagram GIF uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. çok sayıda Instagram GIF dönüştürücü program sayesinde rahatlıkla kullanım yapabilirsiniz. Buna yönelik iPhone kullanıcısıysanız, GIFConventer, Android kapsamlı bir akıllı telefon kullanıyorsanız bunun içinde GIF to Video uygulamasını tercih etmenizde fayda var. Bu uygulamalar sayesinde GIF’leri video formatına çevirerek Instagram üzerinde yer alan hikayeler bölümünden dilediğinizi çevirerek kullanım yapabilirsiniz. Öte yandan CloudConvert gibi yazılımlarda GIF formatından MP4 formatına rahatlıkla dönüştürücü yapan bir uygulama olmaktadır. Son seçenek olarak GIPHY kullanarak da işlem yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*