Instagram’da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Konumuz dahilinde sizlere Instagram’da yorum engelleme nasıl yapılır üzerine bilgiler vereceğiz. Instagram üzerinden kullanıcılar birtakım paylaşımlarına yönelik sürekli sıkıntılar çekmekteydi. Fakat sürekli gelen güncellemeler ile kullanıcıların bu duruma yönelik birçok sıkıntısını gideren Instagram kendini yenilemeye devam ediyor. Bunlardan biri olan yoruma yönelik özellikler de kullanıcıların en çok talep ettiği ek istekleri oluşturmakta. Instagram yorum engelleme özelliği kullanıcılar tarafından en çok istenilen ve bu aksamda beklenilen bir özellik olarak biliniyordu. Gelen güncelleme ile artık bunu yapabilmek mümkün. Android ve iOS tabanlı işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlar üzerinden Instagram yorum engelleme yapma olanağına sahip olabilmektesiniz. Fotoğraf ve videolarınıza artık yorumlar tamamen kapatmadan istediğiniz kişiye engellemeniz mümkün.

 İstenilen Kişiye Yorum Engelleme Özelliğini Kullanabilirsiniz

Snapchat, Twitter ve Facebook gibi dünya devi popüler sosyal ağlara karşın daha fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram, her geçen gün harika özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Saydığımız diğer popüler uygulamalara yönelik daha kısa video paylaşımlarına müsaade eden Instagram bu kapsamda her ne kadar önüne geçilemeyen bu sorunu aşamasa da buna yönelik ek özellikler getirmeye devam ediyor. Gelen güncellemeler ile birlikte yorum sisteminde istenilen kişilere yorumları kapatmak gibi bir özelliğin bulunması kullanıcıların taciz mesajları, spam yorumları ve benzeri işlemlere yönelik tedbir almasını da sağlıyor. Bu tür oluşumlara yönelik kullanıcılar tamamen devreye giren “Yorum Yapmayı Kapat” özelliği nedeniyle tüm takipçilere yorumu kapatmak zorunda kalmaktaydı. Fakat gelen bu özellik sayesinde artık istenilen kişinin sizin fotoğraflarınıza veya videolarınıza yorum yapma durumunu engelleme modunu aktif etmiş bulunuyor.

Instagram Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

Android ve iOS tabanlı her iki işletim sistemine ait cihazlardan da bu özelliği kullanabilmenin mümkün olduğunu dile getirmiştik. Bunun için Seçenekler > Ayalar  > Yorumlar menüsüne eriştikten sonra burada bulunan ayarları yapmanız yeterli olacaktır. Bu kısımda bulunan Yorum Kontrolleri’ne dokunmanızla birlikte iki farklı seçenek karşınıza çıkıyor. “Şu Kişiden Yorumlara İzin Ver” ve Şu Kişinin Yorumlarını Engelle” adında iki farklı seçenekten dilediğiniz özelliği kullanarak yorum kontrollerini daha sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajı Silme, Geri Alma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*