iPhone’u Hızlı Şarj Etme Yolları

iPhone 8/8 Plus veya iPhone X Harici bir iPhone modeline sahipseniz siz ve cihazınız hızlı şarjdan mahkumudur. Ancak bu yazımızda paylaşacağımız bilgileri uygulayarak cihazınızı çok daha hızlı şarj edebilirsiniz.

 

Telefonunuzu Kapatın

Telefonunuzu kapatarak bataryanızı çok daha hızlı şarj edebilirsiniz. Çünkü telefonunuzu kapatmak cihazda bütün güç harcayan etmenleri kapatacağı için cihazınız daha hızlı şarj olacaktır. Telefonunuzu kapatmak için güç tuşuna basılı tutmanız ve kapatma butonunu kaydırmanız gereklidir.

Telefonunuzu Uçak Moduna Alın

Telefonunuzu Uçak Moduna Alın

Telefonunuzu uçak moduna alarak daha hızlı şarj edebilirsiniz. Telefonunuzu uçak moduna almak operatör ile olan bağlantıyı keserek sürekli veri alışverişi yapmanızdan kurtarır ve bu sayede cihazınız daha hızlı şarj olur. Telefonunuzu uçak moduna almak için Ayarlar > Uçak Modu yolunu takip edebilirsiniz.

Telefonunuzun Hücresel Veri Bağlantısını Kapatın

Telefonunuzun Hücresel Veri Bağlantısını Kapatın

Telefonunuzun hücresel veri bağlantısını kapatmak telefonunuzda sürekli olarak indirme ve yükleme işlemlerinin yapılmasını engelleyerek telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlar. Hücresel Veri Bağlantısını kapatmak için Ayarlar > Hücresel Veri yolunu takip edebilirsiniz.

Orijinal Adaptör ve Kablo

Orijinal Adaptör ve Kablo

Telefonunuzu orijinal adaptörü ve kablosuyla şarj etmek en iyi şarj değerlerini almanızı sağlar. Bu yüzden orijinal adaptör kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Ekran Parlaklığı

Ekran Parlaklığı

Telefonunuzun ekran parlaklığı şarj süreniz için önemli bir etmendir. Ekran parlaklığını her ortamda ideal olarak tutarsanız bataryanız daha hızlı şarj olacaktır.

Bilgisayar Portlarını Kullanmayın

Daha hızlı dolum süresi için bilgisayarların USB Portlarını kullanmaktan kaçının. Bilgisayar vb. USB Portlarından sağlanan güç 220W Prizlere göre çok daha düşük olduğu için bataryanız hızlı şarj olmayacaktır.

 

Not: Cihazınızın pil sağlığı için bataryanın %0 seviyesine düşmesinden kaçının çünkü bu durum bataryanızın sağlığına zarar verecektir.

 

Bir başka yazımızda görüşmek üzere…

Bir önceki yazımız olan Oyunlarda FPS Değeri Arttırma Yöntemleri başlıklı makalemizde düşük fps, FPS ve fps arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*