Kurumsal SEO Nedir? – Kurumsal SEO’da Backlink’in Faydası

Sektör rekabetleri artık reel hayattan çok internet ortamında daha yaygın bir hal almış bulunmakta. Bununla alakalı olarak günümüz büyük alıveriş sitelerinin yanı sıra büyük ölçekli firmalarda kendi ürünlerini artık internet üzerinden yayınlayarak kitlelere ulaşmaya çalışıyor. Bu kapsamda sadece alışveriş siteleri değil, her kategoride yer alan firmalarda ürünlerini en iyi şekilde pazarlamak adına internette kendilerini tanıtmaktadırlar. Tamda bu doğrultuda firmalar için kurumsal SEO nedir sorusu akıllara takılan etkenler arasında yer almakta. Konumuzun devamında kurumsal SEO nedir ve önemi ile ilgili bilgileri sizlere sunacağız.

KURUMSAL SEO NEDİR VE FAYDALARI

Genel SEO ile birebir aynı olmasa da çalışma mantığı olarak bir bölümünün uygulanabildiği türe kurumsal SEO ile firmaların ve benzeri işletmelerin popülerliği ve marka değerinin yükseltilmesi yapılmaktadır. Bu kapsamda SEO firmaları kurumsal kişilere hizmetlerini sunarak trafiklerini yükseltip aynı zaman’da marka değerlerini de üst seviyeye çıkarmak için amaçlanarak çalışmalar yapmaktadır. Kurumsal SEO’nun öncelikli amacı firmanın hizmeti ile ilişkili olarak müşteri çekmek için uygulanmaktadır. Bu kapsamda müşterinin internetten güvenli alışveriş etkenini kendisine sağlamak ve bu bilinçli düzeni korumak üzerinedir. Bu nedenle birçok kişi SSL sertifikası olan web sitelerinden daha çok etkilenmekte olup, güven duymaktadırlar. Kurumsal SEO hizmetleri veren firmalarda bu kapsamda sizlere benzeri birçok artıları göstererek sitenizin SEO yapısını güçlendirip daha iyi bir performans göstermesini sağlamaktadır.

ÜRÜN ODAKLI SEO PLANLAMASI

Uzmanlar kurumsal SEO hizmeti verirken domain adresi gibi özelliklere dayalı olarak çalışma yapmamaktadırlar. Buradaki asıl görevleri firmanın vermiş olduğu hizmet veya ürünü ön plana çıkarmaya çalışarak müşteri kitlesiyle doğru ilişkilendirilmiş bu ürünün arama sonuçlarında daha iyi bir sonuç vermesini sağlamaktadır. Örnek olarak uçak bileti satan bir firmasınız ve internetten insanların sitenizi bularak sizden bilet satın almasını istiyorsunuz. İşte bu kapsamda SEO uzmanları tarafından sizler için önemli çalışmalar yaparak Türkiye’nin ve hatta dünyanın birçok yerinden uçak bileti satın al veya benzeri kelimelerde sizi ön plana çıkartarak sizin belirleyeceğiniz anahtar kelimelere yönelik iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayan profesyonel bir çalışma sergilemektedirler. Böylelikle ziyaretçiler gerçek bilgiler doğrultusunda yapacakları aramalar neticesinde sitenizi rahatlıkla bulabilecek ve bilet satın alabilecekler.

BACKLINK’LER SEO’YA ETKİ EDER Mİ?

SEO kriterleri sadece sitenin içeriklerine bağlı olarak oluşmuyor. Yani bilinen iç SEO kavramı sadece bu algoritmanın bir parçasıdır diyebiliriz. Bunun için dış SEO etkisini yaratan dış linkler de bu kavramın oluşmasını sağlayan en büyük niteliklerden birisidir. Fakat her backlink siteye fayda sağlıyor diye bir kaide bulunmuyor. Bu linklerin yararlı olanı, zararlı ve aynı zamanda hiç faydası olmayanı da bulunuyor. Gelişi güzel çöpleşmiş sitelerden backlink almak sitenize fayda sağlamadığı gibi aynı zamanda zarar da verebilir. Bu nedenle doğru analizler yaparak site içeriğinize bağlı benzer sitelerden link almak daha mantıklı olacaktır. Örneğin araç satışı yapan bir galeri sahibi olduğunuzu varsayalım. Sitenizin linki bir yemek tarifleri sunan site içerisinde ziyaretçilere konu olarak tanıtılmaktadır. Bu ne kadar doğru bir etkileşim yaratabilir ki? İşte bunun için yapacağınız analizlerde rent a car, araçlar hakkında bilgi veren blog veya benzeri portallar ya da araç satışı yapan işinizle ilgili rakip bir siteden backlink almak. Böylece siteniz Google gözünde de değer kazanarak yükselişe geçebilecektir.

Bir önceki yazımız olan ZyXEL LTE5366 Hakkında Merak Edilen Herşey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*