La Casa De Papel Konusu

La Casa De Papel Konusu

İspanya’da televizyon kanalı olarak yayın yapan Antena 3‘te gösterilen La Casa De Papel adlı soygun dizisini sizlere anlatacağım. 2 Mayıs 2017 yılında ilk bölümü ile başlangıç yapan dizi, ilk dokuz bölümünü bahar aylarında, son altı bölümünü ise kışa doğru ekranlara getirerek 23 Kasım 2017 yılında ekranlara veda etti. Dizinin fikir babası  Álex Pina. Her bölüm aşağı yukarı 70 ile 80 dakika arası olan ve toplam da on beş bölüm ekranlarda olan bu dizinin bizim dikkatimizi nasıl çektiğine gelirsek, yanıt olarak Netflix’i söyleyebiliriz. Pek çok ülkede yayınlanma hakkını almış olan Netflix, ilk bölümü biraz değiştirerek dizi süresini ABD dizilerine göre uyarlayarak on üç bölüm olacak şekilde aralık ayında yayınladı. İkinci bölüm dekısa zamanda Netflix’e transfer olacağına hiç beis yok. Bu dizinin konusunu merak edenler için aşağıda yer alan paragrafı okumalarını tavsiye etmekteyiz.

Profesör lakaplı esrarengiz bir erkek,gelmiş geçmiş en büyük soygunu gerçekleştirme hayali ile işe koyulur. En ince ayrıntısına kadar hesap yapan Profesör, ülkenin her tarafından kendi dallarıyla ün yapmış kişileri toplayarak bir ekip kurar. Muhteşem bir soygun planı hazırlığı için aylardır bu soygunu kafasında planlamakta. Bu 5 ayı kendini eve kapatarak, her problemi düşünmek suretiyle yedek planlar yaparak geçirir. Vakit geldiğinde ellerinde eksiksiz diyebilecekleri bir plan var olsa da hesaba katmadıkları bir husus vardır. Yapılacak olan bir soygunun başarı ile gerçekleşebilmesi için en az plan kadar mevcut ekibinde eksiksiz olması gerekmektedir.

Soygunun nasıl olduğuna ve planın nasıl gerçekleşeceğine dair fazla ipucu verip de filmin tüm büyüsünü bozmak istemem. Bu yüzden konuyu tam burada noktalayayım ve soyguncu karakterleri kısaca anlatalım.

Soygunculardan Birkaçı

Tokyo: Oldukça zor diyalog kurulan, kuralsız, kendini başkasının yerine asla koymayan. Bir aşk acısı çekmiş kişi. On beş mükemmel soygundan sonra beklenen son gelir. İş ve aşkın harmanlandığı iş hiçbir zaman olumlu sonuca varmamıştır. Sevdiği kişinin cansız bedenini kanlar içerisinde olayın gerçekleştiği yerde bırakıp kaçar. Onun için artık yaşam bitti zannederken halbuki daha yeni başlamaktadır.

Berlin: Darphane soygununun yani ekibin beyni diyebileceğimiz kişi. Hakkında yirmi yedi ayrı soygundan dolayı yakalama kararı var. Müzayedeler, kuyumcular, zırhlı araçlar… En büyük işi Paris, Şanzelize Caddesinde dört yüz otuz üç elmas çalması. Kaliteli yaşam koşullarını korumak için bu tür soygun işlerine karışmış. Önceki yaşamına geri dönmeye hiç isteği yok.

Moskova:  Zamanında Asturias’ta madencilik yaparak yaşamını kazanıyormuş. Astım sebebiyle işini kaybedince çok daha fazla derine doğru kazmaya niyetlenmiş. Daha sonra biraz daha derine… altı kürkçü, üç saatçi, 1 de Kredi Kuruluşu’nun kasalarını çalmış.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*