Made in Abyss Anime Tanıtımı ve İncelemesi

Macera severlerin izlemesi gereken animelerin başına hiç düşünmeden Made İn Abyss animesini eklerim. Eğer sizde macera içerikli anime arıyorsanız tam size göre bir animem var.

Made İn Abyss Anime Tanıtımı ve Konusu

Abyss 7 katmanına kadar bilinen daha derinlere gidip gidilmediği bilinmeyen devasa bir çukurdur. Bu çukurun içinde çeşitli yaratıklar, hayvanlar ve değerli kalıntılar bulunmaktadır. Çukurun hemen yanında kurulmuş olan Orth adlı bir şehir bulunmaktadır. Orth şehri çeşitli kalıntıları çıkarmak isteyen yağmacılarla dolup taşmış bir şehirdir. Sadece cesaretli olanların giriş yapabildiği bir kilometrelerce uzunluğa sahip devasa çukur bir biri ardına macerayı içinde saklıyor.

Çukura ilk 100 metresine giriş yapabilenler sadece kırmızı düdükler olabiliyor. En derinlere inebilenler ise hükümdar lakabını alan beyaz düdüklerden oluşuyor. Tahripkar Hükümdar Lyza adında efsanevi bir yağmacı kadın Abyss derinliklerinde bir kız çocuğu dünyaya getirir. Bebek haliyle o çukurun atmosferine dayanamayacak olmasından ötürü Durgun Hükümdar Ozen ile onu Orth şehrine taşıyan Lyza bebeğini yetimhaneye bırakır. Bu bebek büyüdüğünde Riko adında bir çocuk olacaktır. Riko bir gün 100 metre iniş seferinde ayrık çene adlı yaratığın saldırısına uğrar.

Tam öleceği sırada bir ateş borusu ayrık çeneyi yaralar ve o şekil kurtulur. Onu kurtaran çeşitli aksamları mekanik olan robotik bir çocuktur. Adını reg koyan Riko bir plan ile onu yetimhaneye sokar. Aldıkları kısa süreli eğitm sonrasında bir gün Lyza’nın düdüğü ve mektubu yeryüzüne çıkar. Burada mektupta Şer Diyarında Bekliyorum yazılı bir mektubu gören Riko çukurun en derinine inmeye karar verir. Bu yolculukta Reg ona eşlik edecektir.

Bu yolculuk sırasında çeşitli maceralar ve aksiyonlar yaşayacak olan ikilinin öğrenmesi gereken birçok sır mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Ghost Recon Wildlands İncelemesi Ve İpuçları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*