Mobil Pubg Oyun Açılmıyor Hatasının Çözümü

PUBG Mobil Oyun Açılmıyor

Mobil oyun dünyasında 2018 Mart ayında hızlı bir giriş yapan ve mobil oyun meraklılarına başarılı bir biçimde hitap eden PUBG; hem Android hem de iOS telefonları destekleyerek geniş bir kitleyi esas almıştır. Oldukça özellikli bir oyun olduğundan dolayı zaman zaman hataların görülmesi durumu da söz konusu olmaktadır. Mobil PUBG oyunu açılmıyor şeklinde bir durum ortaya çıkmakta olup; bu sorunun da türlü türlü nedenleri olabilmektedir. Mobil PUBG oyunu açılmıyor şeklindeki soruna çözüm odaklı yaklaşmak bu problemi kısa süre içerisinde gidermenizde yardımcı olacak temel etken olarak ifade edilecektir.

 

Mobil PUBG Oyunu Açılmama Sebepleri

Her mobil oyunda olduğu gibi PUBG oyununda da zaman zaman açılmama sorunları olabilmektedir. Bu tip bir sorunla karşı karşıya geldiğiniz zaman dilimlerinde ilk olarak oyunun en son güncel haline sahip olup olmadığınıza bakarak başlayabilirsiniz. Mobil PUBG oyunu açılmıyor şeklindeki şikayetiniz halen daha devam ediyor ise internet bağlantınızı kontrol etmenizde yarar var. Mobil PUBG oyunu açılmıyor biçimindeki sorunlara sebep olabilecek nedenler arasında mobil cihazın RAM ya da hafıza yetersizliği de kabul görmektedir. Bu tip sorunlar aşıldığı takdirde mobil cihazınızda yer alan PUBG oyunu yeniden aktif bir biçimde kullanılabilecek konumda olarak keyifli zamanlar geçirmenizde de etkili bir rol oynamaya da devam edecektir. Mobil PUBG oyunu açılmıyor şeklindeki şikayetinizi gidermek de kolay bir işlem olarak tanımlanacaktır.

 

Mobil PUBG Açılmama Sorununun Çözümü

Mobil PUBG oldukça kapsamlı bir uygulama olduğundan dolayı sorun yaratması muhtemel bir oyun olarak görülebilmektedir. 2 GB RAM özelliğine sahip olan ve 900 MB gibi bir kapasiteyi gerektiren bir oyun olan PUBG; daha düşük özelliklere sahip olan cihazlarda çalışmayacaktır. Hafızada yeterli kapasitenin bulunmamasından dolayı da böyle bir sorun ortaya çıkacağından dolayı zaman zaman gereksiz verilerin silinme işlemini uygulamanız gerekmektedir. Böylelikle mobil PUBG oyunu açılmıyor şeklindeki şikayetiniz de ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda da kullanmadığınız uygulamaları da kapatmak RAM’i zorlamayacak olup; daha aktif bir biçimde bu oyunu oynamanızı da sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Ramazan Ayında Oynanacak En İyi Android ve iOS Oyunları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*