Mondaiji – Tachi Anime İncelemesi

Mondaiji – tachi aynı isimle yayınlanan light novelden uyarlanma bir animedir. Aksiyon, komedi, fantezi türündedir. Anime çizgi dizinin stüdyosu ise çok bilindik olmayan Diomedea stüdyosudur. Bu anime çizgi dizinin toplam da 10 tane TV ve bir adette OVA bölümü bulunmaktadır.

KONUSU NEDİR?

                Sakamaki Izayoi, Kudou Asuka ve Kasubake Yo isminde farklı zaman dilimlerinde yaşayan ve olağanüstü güçler ile kutsanmış üç tane genç vardır. Bu gençlerin olağanüstü güçler ile kutsanmış olmalarına karşı hayatları oldukça sıkıcı ve sıradan gelmektedir. Bir gün “Küçük Bahçe” adında oldukça gizemli bir dünyadan bu üç kahramana davetiye gelir. Davetiyeyi alır almaz da bu oldukça gizemli dünyanın içine artık bizim kahramanlarımız da girmiştir. Bu gizemli dünya içerisinde tanrılar, hayvan ile insan melezleri ve benzeri canlılar yaşamaktadır. Bir gün karşılarına Kara Tavşan adında yarı insan yarı hayvan bir kız çıkar. Kara Tavşan aslında bu üç kahramanımızın karşılayıcısı olmaktadır. Üç cesur kahramanımız kara tavşandan neden bu dünyaya geldiklerini öğrenirler. Bu dünya da oldukça çok eğlenecekleri ortamlar vardır. Ayrıca hediye oyunları da bulunmaktadır. Üç kahramanımız oyunları kazandıkça hediyeler onların olacaktır. Kısa süre içinde de kara tavşan’ın gerçek amaçlarını öğreneceklerdir. Kara tavşan üç kahramanımızı bu dünyaya onların faydalanmak için çağırmıştır. Gerçek amacı da budur.

Kara tavşanın bağlı olduğu topluluk olan ‘isimsizler’ topraklarını ve yerlerini bir şeytan lorduna kaybederek zor durumda kalmışlardır. Bizim üç kahramanımız ise gerçek hayatlarından sıkılmış ve bu daveti kabul ederek buraya gelmiştir. Şimdi ki macera da tam onlara göre bir şey olduğu için Kara tavşana topluluğunun tekrardan eski haline gelmesi konusunda yardım etmeyi kabul ederler. Bu çizgi dizinin toplam olarak 4 ana kahramanı vardır.

[ilgiliicerik icerik_id=”841″]

Ana kahramanlar

Sakamaki İzayoi

Kasukabe Yo

Kudou Asuka

Kara tavşan

Kısaca tekrar değinmek gerekir ise ilk üç isim bizim hayatlarından sıkılan ve daveti kabul eden kahramanlarımızdır. Kara tavşan ise onlara bu daveti yollayan ve yardım isteyen karakterdir.

Mondaiji – Tachi Anime İncelemesi Yapmak Benim İçin Keyifliydi Umarım Sizde Yazımızı Okurken Keyif Almışsınızdır.

Bir önceki yazımız olan Arakawa Under The Bridge Anime Tanıtımı başlıklı makalemizde Arakawa Under The Bridge, Arakawa Under The Bridge karakterleri ve Arakawa Under The Bridge konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*