Nier: Automata Tanıtım

Nier: Automata Tanıtım

Square Enix’in, çıkarmış olduğu çok başarılı oyunlardan biridir. Oyun hak ettiği yeri şimdiden edinmiş ayrıca sürükleyici, keyifli ve göz alıcıdır. Uzaylılar, yarattıkları makineler sayesinde dünyayı ele geçirmiş ve insanlık aya kaçmak durumda kalmış. Dünya üzerinde hakimiyeti tekrar sağlamak, makineleri yok etmek için insanlar YoRHA isimli gelişmiş androidlerden oluşan bir teşkilat kurdular. Kurulan bu teşkilat, dünya üzerinde birçok operasyonlar düzenleyip, insanların amacına doğru hizmet ederler. YoRHA teşkilatından 2B ve 9S androidler olarak inceleyelim.

 

İnceleme

Her açıdan çeşitliliği yakalamış, dengeli ve bıktırmayan oyun keyfi sağlıyor. Çeşitlilik derken, iyi düşünülmüş kamera açıları, aralara yerleştirilen mini oyunlar, çok fazla emek harcanmış yan görevlerdir. Flight Unit gibi giyilebilir makineler ile savaşmak ayrı bir zevktir. Çeşitli endingleri de unutmamak gerekir. Mesela girmiş olduğunuz alana göre kamera açısı kendini değiştirmektedir. Oynama kolaylığı sağlaması ile de farkını belli ediyor. Örneğin:

Bu oyunun çeşitli senaryoları vardır. İlk önce ana senaryo olarak A, B, C, D, E’ye doğru gidebiliyor. Küçük küçük çeşitli ending bulma imkânınız vardır. İlk bitirdiğiniz zaman rahatlamak yerine merakla bekliyorsunuz.  Oyunu tam bitmiş gibi hissetmeniz mümkün değil. Dolayısıyla Square Enix sonunda sizlere ufak bir mesaj iletiyor.

Çeşitli senaryolarda çeşitli karakterler ile oynama şansınız bulunuyor. Hepsinin birbirinden farklı yetenekleri bulunuyor. Mini oyun derken B senaryosunu anlamanız mümkün. Her bir yan görev çok iyi düşünülmüş. Diğer oyunlar gibi ‘bana git buradan 6 elma topla’ gibi görevler ile karşılaşmıyorsunuz. Alt yapısı güçlü olan, hikayesi iyi kurgulanmış, sürükleyici yan görevler ile karşılaşabilirsiniz.

Animasyonları, grafikleri, dövüş sistemi çok harikadır. 2017 teknolojisinin hakkını sonuna kadar veriyor. Fizikler, grafikler vb.: 10/9, hikâye 10/9 yani genel olarak 10/9’luk bir oyundur.

Seslendirme Kadrosu

Natsuki Haae: 9S

Ayaka Suwa: A2

Daisuke Namikawa: Adam

Yui Ishikawa: 2B

Hiroki Yasumoto: Pod 042

Aoi Yuki: Pascal

Joji Nakata: Terminal Alpha / Terminal Beta

Tatsuhisa Suzuki: Eve
Chiaki Kano: Commander

Kaoru Akiyama: Pod 153

Mai Kadowaki: Emil

Ryôko Shiraishi: Devola / Popola

Mary Hatsumi: Anemone / Operator 21O

Keiko Isobe: Operator 6O

Kaori Kawabuchi: Beauvoir / Jackass

Ruka Endo: Announcement / Resource Recovery Unit

NieR Automata’nın ana karakteri olan YoRHA NO:2 model B android veya diğer kısa olan adıyla 2B çok güzel genç bir kızdır. Yoko Taro, Automata’nın ilk DLC’si il alakalı detaylar vermeye başladı. DLC ile beraber gelecek yeni kostümler vardır. Bu kostümlere orijinal NiER oyunundan farklı giysilere oranla biraz da yeni ve iddialı giysiler ilave edilecek.  Ayrıca oyuna yeni dövüş içeriklerini de ekleneceğini söyledi. Oyunun ilk DLC’si 2 mayısta satışa çıkacaktır. Japonya’da fiyatı 1500 yen olması bekleniyor. Ayrıca ana oyunun fiyatının da Japonya’da 8424 yen, ülkemizde ise, 199 TL’ye denk geldiğini tahmin edersek DLC’nin fiyatının tahmini olarak 35 TL’ye denk gelir. Satışları daha şimdiden hayranları tarafından sabırla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Uzay Simülasyonu Elite Dangerous: Beyond – Çıkış Tarihi Açıklandı başlıklı makalemizde 27 şubat, Elite Dangerous: Beyond ve fragman hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*