One Piece Anime Konusu

Anime dünyasının en uzun animelerinden biri One Piece animesidir. Korsanlar çağını anlatmaktadır. 98 yılından beri yayınlanan anime 2018 itibariyle yayın hayatının 20.yılını yaşamaktadır. Buna rağmen senaryoda halen yarıya gelinmedi. Yaklaşık 15 senelik bir yayın hayatı daha olacak anime birçok rekoru da bünyesinde barındırıyor. En çok izlenen anime, en çok satılan manga gibi birçok rekoru elinde bulunduran anime, bu dünyaya ilgi duyanların birçoğunun merakla takip ettiği bir animedir.

ONE PİECE ANİME KONUSU

Gol D. Roger adlı bir korsan One Piece hazinesini bulur. Bulduktan kısa bir süre sonra Denizci birliklerine yakalanan Gol D. Roger idamı esnasında söylediği sözler büyük bir yankı yapar ve Dünya’da korsanlar çağı başlamış olur. Bütün ülkelerden yüz binlerce genç One Piece hazinesini bulabilmek ve denizlerin en büyüğü olabilmek için mavi suların engin kısımlarına açılır. Bu hayal ile yanıp tutuşan biri de Monkey D. Luffy idi. Denizi dört imparatorundan biri olan Kızıl Sakal Shanks ile çocukluğundan tanışıklığı olan genç korsan Shanks’e sinirlendiği bir an önündeki meyveyi yer. Bu meyve ise eşsiz olan şeytan meyvelerinden biridir. Böylece lastik adam özelliği kazanır.

Yaşı çok küçük olması nedeniyle hem yeteneklerini kullanamayan hem de denizlere açılamayan Monkey D. Luffy çevresindeki kişilerin görkemli karakterleri sayesinde şanslı bir çocukluk geçirecektir. D. soyundan geliyor oluşu, babasının devrimci ordularının lideri olması, dedesinin denizcilerin en büyük generallerinden biri olması, anne baba bir olmasa dahi abi kardeş olarak büyüdükleri abileri Portgas D. Ace denizlerin en çok aranan suçlusu olması, Sabo’nun ise Devrimci ordusunun iki numaralı adamı olması gibi seçenekler Luffy’nin denizleri titretecek bir güce sahip olacağının da göstergesi.

17 yaşına gelince küçük bir sandal ile denize açılan Luffy yol boyunca edindiği dostluklar sayesinde tayfasını oluşturur ve hazineye doğru emin adımlarla ilerler. Arkadaşlığın, dostluğun ne olduğu iyice anlatılan bu animede yeri gelecek gülecek, yeri gelecek ağlayacak, yeri gelecek düşüneceksiniz. Çünkü Luffy tam olarak içimizden biri. Bu zorlu süreçte öyle zor rakipleri olacak ki her daim yenen bir karakter yerine kimi zaman çok zorlukla, kimi zaman yardımla yenen bir Luffy izleyeceksiniz. Bazen yenilgisine de şahit olacağız. 800’ün üzerinde bölümü bulunan yaklaşık 1300 – 1400. bölümlerinde bitecek olan bu animeyi izlerken sindire sindire izlemeyi kesinlikle unutmayın 🙂

 

Bir önceki yazımız olan Hunter x Hunter Anime Konusu ve İncelemesi başlıklı makalemizde aksiyon animeleri, hunter x hunter finali ve hunter x hunter tekrar başlayacak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*