Oynaması En Zevkli Anime Oyunları

Günümüzde artık birçok filmin oyunu yapıldığı gibi uzun yıllardan beridir de animelerin oyunu da yapılıyor. Sitemizin içeriği hem anime hem oyun üzerine olduğuna göre tam sizin için bir liste hazırladık. Bu yazımızda izlediğiniz veya izlemediğiniz birçok animenin bilgisayar oyunları arasında en iyi olanları listeledik.

1) SWORD ART ONLİNE

Şüphesiz piyasanın en bilinen oyunudur desek pek yalan olmaz. Oyunuuzda Kirito adlı karakter diğer online oyuncular gibi oyunun içinde hapsolmuştur. Oyunun kurucusu oyunculara gönderdiği mesajda eğer oyundan kurtulmak istiyorsanız, oyunu bitirmeleri gerekmekte olduğunu söylemektedir. Oyunu bitiremeyenlerin oyunun içinde hapsolacağını söylemektedir. Bunun üzerine Kirito, oyunda tanıştığı arkadaşları ile oyunu bitirmeye karar verir.

2) ONE PİECE GAME

Dünyanın en çok izlenen animesi için güzel bir oyun çıkmasa da çıkan oyunlar arasından iyi diyebileceğimiz bir oyun varsa o da one piece online game  adlı web tabanlı oyundur. Bu oyunda Luffy ve tayfası ile ilerlerek battle fight modu ile geçmeye çalışıyorsunuz. Geçtiğiniz her bölümde kazandığınız kartlar ile karakterlerinize çeşitli güçler kazandırabiliyorsunuz.

3) CLANNAD

Anime dünyasında da efsane olan bu animenin oyunu da en az animesi kadar efsane olabilecek bir oyun. Oyunun konusu animedeki hikayenin dışına çıkılmadan işlenmiş. Oyunda size verilen kartlardan çıkan geçmişe yönelik bilgiler ile ana rol karakterin arkadaşları ile ilişkileri ve kendi içindeki çelişkileri konu ediniliyor.

4) ATTACK ON TİTAN

Daha önce sitemizde yayınladığımız Attack On Titan İncelemesi  adlı animenin yapılmış oyunu efsaneler arasına girmeye şimdiden hazır desek hiç yalan olmaz. Playstation, PC, X-Box One için hazırlanan oyunda Eren’in keşif birliğine katılma süreci ve katıldıktan sonra surlara yapılan saldırılar arasındaki zaman dilimini hikaye edinmiş. Devler ve insanlar arasındaki savaşı tatmak isteyenler için bu oyun kaçınılmaz. Hele ki VR gözlüklerle oynandığı zaman çok ayrı bir tadı olacağından emin olabilirsiniz.

5) AFRO SAMURAİ

Playstation 3 ve Xbox 360 için hazırlanan japon ninjası samurai olan bir afro amerikalıyı konu edinen oyunda babanızı öldürenlerden intikam almak için giriştiğiniz mücadeleleri anlatıyor. Oyunda kullanılan hiphop müzikler kılıç hareketleri ile birleşince çok farklı bir tad oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Gerilim Anime Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*