PUBG 2018 Yol Haritası, PUBG Sevenler Kaçırmasın!

PUBG 2018 Yol Haritası, PUBG Sevenler Kaçırmasın!

 

Bugün siz değerli PUBG severlerle yol haritamızı paylaşmaktan gurur duyuyoruz. 2 ay boyunca çeşitli analizler ve detaylı bir şekilde araştırmalar yaptık. Şimdi sizlere PUBG 2018’de neler yapılacak bunları paylaşacağız.

Son 2 senedir, sektördeki en gerçekçi ve mükemmel Battle Royale oyununu oluşturabilmek için çok fazla mesai harcadık. Artık 2018’de, temellerini başarıyla oturttuğumuz oyunumuzun üzerine inşa ettiklerimizi en sorunsuz, en mükemmel şekilde geliştirerek PUBG’yi daha da yukarılara çıkaracağız.

2018 yol haritamızı planlarken, 2 ayda bir büyük bir güncelleme yapmayı hedefledik. İlk güncellemeyi bu ay (Mart 2018) çıkartacağız. 2 ayda bir çıkacak büyük güncellemeler ile birlikte ya oyun içindeki sistemlerde değişiklik olacak ya da yeni içerikler oluşturacağız. 2 ayda bir yapılacak büyük güncellemelerin dışında, sürekli olarak küçük güncellemelerle de oyun dinamiklerini zirveye çıkartacağız.

PUBG’nin estetik kısmını devamlı olarak geliştirmek, önceliklerimiz arasında… Olağanüstü ekibimizin PUBG içerisinde şu ana kadar yaptıklarını, before/after (öncesi/sonrası) olarak paylaşıyoruz.

Bu resimde gördüğünüz her şey değişebilir. Öncelikle bunu unutmayın ve sürekli olarak üzerinde çalıştığımızı aklınızda tutarak, yeni resimlere geçelim.

 

Yeni İçerik ve Oynanış

Nisan 2018’de, test sunucularımıza 4×4 kilometrelik bir map (harita) yerleştireceğiz. Yeni haritayla birlikte çok daha heyecanlı ve çok daha hızlı bir ‘’Battle Royale’’ deneyimi kazanacağınızı düşünüyoruz. Yeni haritada oyuncu yoğunluğu normalden biraz daha fazla olacak ve karşılaşmalar daha kısa sürede tamamlanacak. Haritayı normalden daha erken bir şekilde paylaşıyoruz. Yapacağınız geri dönüşlerle birlikte, en kusursuz hale getirmek için çabalayacağız.

Yeni haritayla birlikte ‘’emote’’ sistemimizi de test etmeye hazırlanıyoruz. Kısa bir zaman sonra test sunucularımızda bu yeni sistemi görebileceksiniz. Yapacağınız geri dönüşler bizim için çok önemli… Bu geri dönüşlerle birlikte sistemi ve emotelerin sayısını geliştirmeyi hedefliyoruz.

PUBG geliştiren ekibimiz ile sürekli olarak kontak halindeyiz. Yeni oyun modları hakkında devamlı yenilikler hakkında konuşuyoruz. Ancak şimdilik bunlarla ilgili bilgi veremeyeceğiz. Belli bir aşamaya gelindikten sonra konuyla ilgili tekrar bir açıklama yaparız.

2018’in ilk 6 ayı içerisinde, yeni araçlar eklemeyi hedefliyoruz. Ayrıyeten bu sene silah setlerini de çoğaltmayı ve yeni silahlar eklemeyi düşünüyoruz. Eklemeyi düşündüğümüz silahlardan bir kısmı:

 

Şu an ekip olarak üzerinde çalıştığımız bir diğer harita ise 8×8 km büyüklüğünde… Test sunucusuna eklemeyi düşündüğümüz harita küçük ve bu haritayı geliştirebilmek için en kısa sürede sizlere sunmayı düşünüyoruz.

Ana menüde sesli iletişim, oyun içi arkadaş listesi ve oyundaki başarımlar gibi özelliklere hazır olun. Bunlarla beraber oyun karakterlerinizi de daha detaylı bir biçimde özelleştirmenizi düşünüyoruz. Oyuna silah aksesuarları ve paraşüt eklemeyi planlıyoruz.

Bir diğer bomba etkisi yaratacak özellik ise mermilerin araç ve uzuv delmesi… Tamamlamak üzerinde olduğumuz bu sistem, çok kısa bir zaman içerisinde test sunucularında aktifleşecek.

2018 yılında PUBG’deki tüm FPP ve TPP sistemlerini en baştan oluşturacağız. Böylece daha akıcı ve çevre ile daha yüksek etkileşimli olacak. Bunların içinde, araçtayken koltuk değiştirme ve araca binme animasyonlarının daha gerçekçi olması da bulunuyor. Ayrıca oyun karakterlerinizin hareket etmesi de geliştirilerek, 3D sistemimizin çok daha kapsamlı olması için çalışmalarımız sürüyor.

Oyunumuzdaki paraşüt sistemi komple değişecek. Paraşütler bundan böyle daha fazla tepki vermekle birlikte daha iyi animasyonlara sahip olacak. Ayrıca silahsız aksiyon sistemlerini de geliştirmeyi planlıyoruz.

 

Güvenlik İstikrar Optimizasyon

Oyuncularımızın en büyük sorununu elbette unutmadım. Mükemmel bir Battle Royale deneyimi yaşamanız için güvenli, akıcı ve istikrarlı ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Her gün düzenli bir şekilde hilecilerle olan savaşımız devam etmektedir. PUBG sunucu devamlılığını geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda optimize ediyoruz. Elbette bu sorunların tamamını bir seferde çözemeyiz fakat sürekli olarak bu sorunlarla ilgili maksimum mücadeleyi veriyoruz.

Hassas bir konu olduğu için sizlere maalesef ayrıntı veremiyoruz. Büyük zafer kazandığımız gün, bunları büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşacağız.

 

Ses

2018’in ilk 6 ayı içerisinde araçların ses ayrıntılarını yükselteceğiz. Ayrıca süspansiyon ile ilgili seslerle birlikte daha çok patinaj sesi koyacağız. Bunlarla birlikte olarak zeminin, havayı yansıtmasını planlıyoruz. Araçların yüzeylerine yağmur sesi efekti de koyulacak. Silah seslerinin ise bakış açılarına göre farklı duyulmasını sağlayacağız.

2018’in son 6 aylık periyodunda ise oyuncular hareket ettiğinde çıkartmış oldukları seslerin, taşımış oldukları ekipmanların fazlalığına göre değiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca karakterin nefes alma sesi, nefes tutarken ya da nişan alırken çıkartmış oldukları seslerinde farklılaştırmayı hedefliyoruz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy PC için Çıkmaya Hazırlanıyor başlıklı makalemizde Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Nintendo Switch ve PC hakkında bilgiler verilmektedir.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*