PUBG Metal Rain Modu Geliyor

Sitemizde sık sık yer verdiğimiz PUBG oyunu her geçen gün güncelleme ve yenilikleri ile popülaritesini arttırmaya devam ediyor. Sadece hafta sonu erişilebilecek olan Metal Rain modu için şimdiden birçok oyuncu sabırsızlıkla bekliyor.

Metal Rain Nedir?

PUBG Corp. yaptığı açıklamada gelecek olan kısıtlı süre içerisinde aktifleşecek modun 8 kişilik ekip kurularak oynanabileceği bir battle royale mücadelesi olduğunu söyledi.  8 takımdan birinde yer alacak oyuncular 96 kişilik bir haritada mücadele edecekler. Oyun haritası için iki seçenek bulunuyor. Bunlar ise Erangel ve Miramar haritasından oluşuyor. Bir takım kurmak istediğinizde en fazla 7 arkadaşınızı davet edebileceksiniz. Sizinle beraber 8 kişilik bir takım oluşacak. Eğer davet edeceğiniz kimse yoksa otomatik eşleştirmeden 8 kişilik bir ekibin içine dahil olabileceksiniz.

Harita Seçimleri

Açıklamasına devam eden şirket yöneticileri bir de harita seçme çalışması üzerine yoğunlaştıklarını belirtti. Yakın bir zaman diliminde test sunucularında aktif olacak olan bu özellik ile Erangel veya Miramar haritasında seçim yaparak oyuna girebileceksiniz. Eğer her iki haritayı da seçerseniz oyun sizi iki haritadan birine rastgele olarak atayacak. Üçüncü harita olan Savage üzerinde çalışmalar halen devam etmekte olup diğer iki haritaya göre daha küçük olan bu haritada 8×8 yerine 4×4 mücadeleler yer alacak ve yer altında bulunan mağaraların da oyun alanı içerisine dahil olacağı gelen bilgiler arasında. Metal Rain moduna erişim ise 22 Nisan Pazar günü 23:00 ile erişim sağlanabilecek.

Bir önceki yazımız olan PUBG Ücretsiz Oluyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alperen hakkında 322 makale
Kendini TeknoPUG için adamış film izlemeyi ve yazı yazmayı seven bir genç :)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*